Studiju kredīts

Bezmaksas kredītu salīdzināšana

Atrodi visizdevīgāko kredītu - viegli!

Saņem kredītu rekordīsā laikā

Studiju kredīts visklasiskākajā izpratnē lielajam vairumam no mums ir saprotams kā kredīts mācību izmaksu segšanai. Visbiezāk sastopamai studiju kredīta veids ir studiju kredīts ar valsts galvojumu. Šajā gadījumā kredīts ir pieejams gan pilna, gan nepilna laika studentiem Latvijas un ārvalstu akreditētās mācību iestādēs.

Studiju kredīts ar valsts galvojumu savā būtība ir komerckredīts, kuru, pagaidām, ir iespējams saņemt tikai bankās. Saņemot studiju kredītu kādā no Latvijas komercbankām studentam nav jāuztraucas par kredīta atmaksu visu studiju laiku un pirmos 11 mēnešus pēc studiju pabeigšanas. Studiju kredīta un procentu atmaksa būs jāsāk tikai 12. mēnesī pēc studiju beigšanas.

Kredīts studējošajiem

Kredīts studējošajiem nav tas pats, kas studiju kredīts. Studējošā kredīts ir kredīts studenta ikdienas izdevumiem, kas, piemēram, ir īres maksa, pārtikas nauda, nauda mācību materāliem utt. Arī šo kredītu ir iespējams saņemt ar valsts galvojumu.

Nosacījumi kredīta atmaksai ir līdzīgi kā studiju kredītam – 12. mēnesī pēc studiju pabeigšanas jāsāk atmaksāt gan kredīta pamatsumma, gan tā procenti. Vienīga atšķirība starp studējošā kredītu un studiju kredītu ir tā, ka studējošo kredīta procentu maksājumi ir jāsāk jau pēc studiju pabeigšanas, bez 11 mēnešu pauzes.

Kas ir studējošā kredīts?

Studējošā kredīts ir kredīts, lai students varētu segt savus ikdienas izdevumus. Šie izdevumi visbiežāk ir īres maksa, studiju matereāli un tēriņi studenta iztikai. Šo kredīta veidu var saņemt tikai pilna laika studējošie, taču ir iespējami izņēmumi gadījumos, ja studentam ir aprūpējamie.

Šo kredīta veidu students var saņemt 10 no 12 mēnešiem gadā.

Studiju kredīta nodrošinājums

Lai saņemtu studiju kredītu ar valsts galvojumu, personai būs nepieciešams atrast galvotāju. Galvotajs ir persona, kas apņemās pildīt kredītsaistības, ja kredītņēmējs nav spējīgs to darīt. Lai tā varētu būt galvotājs, šai personai ir jāatbilst virknei parametru. Vairāk par šiem nosacījumiem Tu vari lasīt šeit.

Studiju kredīts

Studiju kredīts ir domāts studiju mācību maksas segšanai. Šo kredīta veidu var saņemt gan pilna, gan nepilna laika studenti un šī studiju maksa tiek pārskaitīta uz mācībiestādes kontu. Atšķirībā no studējošo kredīta,  par studiju kredītu mācību laikā nav jāmaksā procenti un kredīta pamatsummas atmaksa ir jāsāk gadu pēc mācību beigšanas.

Pirms studiju kredīta vai studējošā kredīta nofomēšanas, atceries!

Pirms kredītlīguma parakstīšanas atceries īpašu uzmanību pievērst vairakiem faktoriem, kas ir īpaši nozīmīgi, lai sev nesagādātu galvassāpes nākotnē. Pievērs uzmanību tam, vai norādītā kredīta summa ir adekvāta un atbilst tam, par ko esi vienojies ar kredītiestādi.

Studiju un studējošo kredīts 2018. gadā

2018. gada 28. Martā Finanšu ministrijas izsolē par tiesībam izsniegt studiju un studējošo kredītus uzvarēja SEB banka. Vairak par šo lēmumu un detaļām saistītām ar šo lēmumu vari lasīt Studiju un zinātnes administrācijas mājaslapā.

Cita veida kredīts studējošajiem

Ja Tev nav nepieciešams studiju vai studējošā kredīts, taču ir nepieciešams vienreizējs aizdevums, lai segtu pārvākšanās izdevumus vai mācību matereālu izmaksas, tad, iespējams, Tev noderēs kāds no citiem Monni.lv atrodamajiem kredītiem.

Vispiemērotakais, iespējams būs patēriņa kredīts. Patēriņa kredītu ir iespējams noformēt summām līdz pat 6000 eiro ar atmaksas termiņu līdz 60 mēnešiem. Noformējot patēriņa kredītu ir iespējams aizņemties lielākas summas, nekā noformējot ātro vai SMS kredītu. Tai pat laikā patēriņa kredītu ir iespējams atmaksāt pakāpeniski un patēriņa kredītiem ir zemākas procentu likmes, nekā iepriekšminētajiem ātrajiem vai SMS kredītiem.