Kredīts pensionāriem

Bezmaksas kredītu salīdzināšana

Atrodi visizdevīgāko kredītu - viegli!

Saņem kredītu rekordīsā laikā

Reizēm arī gados vecāku cilvēku dzīvē var rasties nepieciešamība aizņemties papildus naudu kādam neatliekamam maksājumam, pirkumam vai pakalpojumam. Nereti pensionāriem naudu aizņemties nākas, lai spētu iegādāties medikamentus, veikt medīciniskās pārbaudes, veselības uzlabošanas procedūras un operācijas, kā arī dzīvokļa vai mājas kosmētiskajam remontam. Latvijas tirgū darbojas vairāki kredītdevēji,kas piedāvā kredītu pensionāriem pat līdz 85 gadu vecumam.

Kādi kredīta veidi pieejami pensionāriem?

Banku sektorā maksimālais kredītņēmēja vecums netiek noteikts, taču nebanku sektorā maksimālais kredītņēmēja vecums atkarīgs no kredītora – daži kreditori izsniedz kredītus vien līdz 60 gadu vecumam, bet daži pat līdz 85 gadu vecumam. Nereti kreditori kredī­­tu,kas nepārsniedz 300 eiro, pensionāriem līdz 75 gadu vecumam piedāvā pat bez maksas. Izvēloties kredītu ar procentiem, tiek piedāvātas dažādas summas ar dažādu atmaksas termiņu.

Īstermiņa kredīti pensionāriem

 Īstermiņa kredītus pensionāriem piedāvā vairāki kreditori, aizņemšanās vecums svārstās starp 65,70,75 un reizēm pat 85 gadiem. Neskaitot kredītņēmēja vecumu, svarīgs kredīta piesķiršanas faktors ir kredītņēmēja ienākumu apjoms, šajā gadījumā pensija. Jo lielāka pensija, jo lielāks iespējamais kredīta apjoms, kuru parasti aprēķina balstoties uz ienākumu lielumu un ikmēneša maksājumu kopsummas. Daži kreditori ņem vērā tikai ienākumu lielumu, nepievēršot uzmanību esošo maksājumu apjomam.

Parasti iepējāmās aizdevuma summas ikmēnešā maksājuma apjoms nevar būt lielāks par 30% no pensijas apmēra. Šo summu kreditors izvēlas kopā ar kredītņēmēju, pārliecinoties, ka abas puses ir apmierinātas. Lielākā daļa īstermiņa jeb ātro kredītu iestādes piedāvā bezprocenta kredīta iespējas, šāds pakalpojums pieejams arī pensionāriem – bezmaksas kredīts pensionāriem. Šādu kredītu var saņemt tikai vienu reizi pie viena kreditora. Piemēram, aizņemoties 250 eiro, vari šo summu atdot  bez procentiem nākamajā mēnesī, saņemot pensiju. Izvēloties ātro kredītu ar lielāku aizdevuma summu, parasti vari izvēlēties aizdevumu atdot 1-36 mēnešu laikā, veicot maksājumus saskaņā ar iepriekš sastādītu grafiku.

Lai pieteiktos ātrajam kredītam, personai parasti jāatbilst dažādiem nosacījumiem, visbiežāk tie ir, ka kredītņēmējam jābūt Latvijas Republikas pilsoniem, jāsaņem regulāri ienākumi(pensija vai pabalsts), kā arī kredītņēmējs nedrīkst būt reģistrēts parādnieku sarakstā vai būt ilgstošs maksājumu kavētājs.

Ātros kredītus kā ierasts var noformēt online – SMS kredītu var noformēt ar īsziņas palīdzību, taču standarta ātro kredītu parasti piešķir pēc tam, kad persona aizpildījusi pieteikuma anketu online un nosūtījusi kreditoram visus nepieciešamos dokumentus. Ātros kredītus pensionāri var noformēt arī Maxima veikalos, Vita Lombards filiālēs, Latvijas pasta nodaļās, kā arī zvanot kreditoram. Šobrīt šādu iespēju piedāvā Credit24, aizdevuma summa parasti ir no 50- 4000 eiro un tās atmaksas termiņš ir no 1 līdz 36 mēnešiem.

Parasti nebanku aizdevēji kredītus pensionāriem piesķir labprāt, tādēļ, ka persionāriem ir regulāri ienākumi, kurus neietekmē ekonomiskā situācija, darba tirgus vai jebkādas citas ekonomiskās situācijas svārstības valstī. Svarīgs ir arī kredītņēmēja veselības stāvoklis, jo, neskatoties uz regulārajiem ienākumiem, reizēm aizdevēji kredītu pensionāriem tomēr atsaka, un tieši veselībair viens no visbiežākajiem atteikuma iemesliem ir kredītam. Otrs visbiežākais atteikuma iemesls ir ienākumu jeb pensijas apjoms – ikmēneša maksājumi nevar pārniegt 30% no pensijas.

Izvēloties sev piemērotāko kredīta summu, ikmēneša maksājuma apjomu, atmaksas termiņa ilgumu un kreditoru, izvērtē savas iespējas kredītu atmaksāt. Lasi vairāk: ātrie kredīti un SMS kredīti.

Ilgtermiņa kredīts pensionāriem

Lai gan ātrie kreditori piedāvā aizņemties naudas summu līdz pat 4000 eiro apmērā, ar apmaksas termiņu līdz 36 mēnešiem, nereti plānotie izdevumi ir lielāki, piemēram, gadījumos,kad nepieciešams iegādāties dārgus medikamentus vai veikt sarežģītas operācijas. Kad nepieciešama lielāka aizdevuma summa, pensionāriem nākas meklēt citas aizdevuma iespējas.

Viens no piedāvātajiem ilgtermiņa aizdevuma veidiem ir kredītlīnija – lai gan aizdevuma summa arī šājā gadījumā neapārsniedz 4000 eiro un atmaksas termiņš ir 36 mēneši, aizņemties var tik reizes, cik nepieciešams, pat tad, ja iepriekšējais aizdevums vēl nav pilnībā atmaksāts. Šī aizdevuma priekšrocība ir tāda, ka kredītņēmējam nav jāizmanto visa kredīta summa vienlaicīgi, to var izmantot tikai tad,kad tā tiešam ir nepieciešama. Kā arī izmantotā summa nav jāatmaksā visa vienlaicīgi, svarīgākais katru mēnesi veikt vismaz minimālo ikmēneša atmaksas summu.

Kredītlīnija parasti ir procentu likmes ziņā izvedīgāks aizdevuma veids par ātrajiem kredītiem, kuru izmaksas parasti ir ļoti augstas. Protams, ne visu kreditoru kredītlīnijas procentu likme ir vienāda, tādēļ, pirms izvēlies kādu no kreditoriem, ieteicams salīdzināt visas piedāvātās iespējas – procentu likmi, aizdevuma summas minimālo un maksimālo apmēru, kā arī atmaksas termiņa ilgumu.

 Ja plānotajiem tēriņiem nepieciešāma lielāka summa, aizdevuma iespējas jāmeklē kādā no bankām vai pie nebanku kreditoriem. Vislielākais ilgtermiņa kredītu pluss ir salīdzinoši zemās procentu likmes un iespēja aizņemties lielāku aizdevuma summu. Parasti minimālais atmaksas termiņš ir 6 mēneši un maksimālais 60 mēneši, vai pat ilgāk. Šādi kredīti lielākoties tiek piešķirti bez ķīlas, taču retos gadījumos kreditori nepieciešamo naudas summu piesķirs vien tad, ja kredītņēmējam būs kaut kas vērtīgs, ko ieķīlāt.

Vispopulārākais ilgtermiņa kredīts pensionāriem ir patēriņa kredīts, kurš ļauj aizņemties naudu dažādiem neparedzētiem tēriņiem, piemēram, rēķinu apmaksai, mājokļa remontam, dažādu preču iegādei, medīcinas pakalpojumu apmaksai un medikamentu iegādei u.c.

Šī kredīta būtiskākā atšķrība no ātrajiem kredītiemi ir atmaksas termiņš, parasti tie ir 3-60 mēneši. Izvēloties šo aizdevuma veidu, tev būs iespēja kopā ar banku vai kreditoru izstrādāt sev vispiemērotāko atmaksas grafiku – vienādais maksājuma grafiks(katru mēnesi maksāsi vienādu summu) vai dilstošais maksājuma grafiks (katru mēnesi maksāsi vienādu pamatsummu, taču procentu likmes maksājumi ar katru mēnesi saruks).

Šī kredīta lielākais mīnuss ir tāds, ka nereti kredīta apstiprinājums jāgaida ilgāk, kā piemēram izvēloties ātro kredītu. Noformējot patēriņa kredītu, banka vai kreditori novērtēs tavu maksāt spēju, tādēļ bieži vēlēsies redzēt izrakstu par taviem ienākumiem pēdējo 3-6 mēnešu laikā. Vēl viens svarīgs faktors aizdevuma saņemšai ir tava kredītvēsture – to ietekmē ne tikai kredīta maksājumi, bet arī rēķinu nomaksa, līzingi utt.

Tāpat kā izvēloties ātros kredītus, arī ilgtermiņa kredītiem var pieteikties gan online, gan dodoties uz kādu no bankas (vai nebankas kreditora) filiālēm. Arī šajā gadījumā kredītņēmējam jābūt Latvijas Republikas pilsonim ar regulāriem un stabiliem ienākumiem, kā arī aizņēmējs nedrīkst būt iekļauts parādnieku reģistrā vai ilgstoši kavēt atmaksas termiņus citiem maksājumiem (rēķiniem, kredīta atmaksai utt.).

Izvēloties starp īstermiņa un ilgtermiņa kredītiem pensionāriem, iesakām nopietni izvērtēt savas iespējas kredītu atmaksāt, kā arī izpētīt katra kreditora sniegtos pakalpojumus – procentu likmes, pieejamo aizdevuma summu, ikmēneša maksājuma apjomu, atmaksas termiņu ilgumu un elastību.

Lasi vairāk par patēriņa un auto kredītiem.