Kredīts mēbelēm

Bezmaksas kredītu salīdzināšana

Atrodi visizdevīgāko kredītu - viegli!

Saņem kredītu rekordīsā laikā

Nereti, plānojot ikmēneša izdevumus, secinām, ka jaunās mājas labiekārtošanu, svaigi izremontētā dzīvokļa pārkārtošanu vai ilgi plānotā dīvāna iegādi nāksies atlikt uz vēl ilgāku laiku. Taču ne vienmēr ideja par jaunām vēsmām mājoklī jāatliek maliņā – aizdevumu mēbeļu iegādei piedāvā gan vairākas bankas, gan privāti kreditori. Aizdevumu noformēt vari kādā no sev tīkamākajām bankas filiālēm vai aizpildot anketu internetā un pārdesmit minūšu laikā saņemot naudu mēbeļu iegādei savā bankas kontā.

Kādi kredīta veidi pieejami, izvēloties aizdevumu mēbelēm?

Aizņemoties mēbeļu iegādei ir iespējams noformēt vairākus dažādus kredīta veidus. Atkarībā no nepieciešamās naudas summas ir iespējams izvēlēties vispiemērotāko kredītu, taču lielākajā daļā gadījumu vispiemērotākais kredīts mēbelēm būs patēriņa kredīts. Lasi vairāk: Kuri kredītu veidi ir pieejami Monni.lv?

Patēriņa kredīts 

Izvēloties patēriņa kredītu mēbeļu iegādei, svarīgi izvērtēt nepieciešamo aizdevuma summu, aizdevuma atmaksas laiku, kā arī savas iespējas kredītu atmaksāt.

Patēriņa kredīts Tev sniedz iespēju aizņemties summu, kas nereti mērāma vairāku tūkstošu apmērā. Taču ieteicams aizņemties tieši tik, cik nepieciešams jauno mēbeļu iegādei un nogādāšanai līdz mājoklim. Aizņemties tieši nepieciešamo summuvislabāk būtu tādēļ, ka, aizņemoties mazāku summu, jums nāksies trūkstošo pievienot no paša finansēm. Taču, ja izvēlēsieties aizņemties daudz lielāku summu,ne kā nepieciešams mēbeļu iegādei, procentu likmes var ievērojami palielināt atmaksājamo naudas daudzumu.

Aizņemoties mēbeļu iegādei un izvēloties patēriņa kredītu, Tev ir iespēja kredīta summu atmaksāt pakāpeniski – tā ir viena no šī kredīta atšķirībām no ātrajiem kredītiem, kurus ir jāatmaksā vienā maksājumā un mēneša laikā. Patēriņa kredītu mēbelēm parasti jāatmaksālaikā no 3 līdz 36 mēnešiem, nereti iespējams aizdevumu summu atmaksāt pat 60 mēnešu laikā. Šāds atmaksas veids Tev sniegs iespēju kopā ar kreditoru apspriest bankas vai individuālā kreditora noteikumus, izvēlēties vispiemērotāko atmaksas grafiku – visatbilstošāko ikmēneša maksājuma summu, izvērtējot tavus ienākumus un iespējas kredītu atmaksāt noteiktā laika periodā.

Atmaksas grafiku veidi mēbeļu kredītiem

Vispopulārākie patēriņa kredītu atmaksas grafiku veidi ir dilstošais un vienādais atmaksas grafiks.

  • Dilstošo atmaksas grafiku veido nemainīga pamatsumma un procentu maksājums, kas samazināsies, tuvojoties kredīta atmaksas beigām. Šāds atmaksas grafiks Tev būtu vispiemērotākais, ja zini, ka tuvojoties kredīta atmaksas beigām, esi ieplānojis vai vēlies daļu no saviem ikmēneša maksājumiem novirzīt citiem mērķiem.
  • Vienādo atmaksas grafiku veido pamatsumma un procentu maksājums, kas tiek izdalīts vienādi uz visu kredīta atmaksas periodu. Šāds atmaksas grafiks Tev būtu vispiemērotākais, ja dod priekšroku katru mēnesi maksāt nemainīgu summu un vēlies izmantot internetbankas piedāvāto kredītu automatizēšanu. Tas savukārt ļauj izvairīties no riska aizmirst veikt kārtējo ikmēneša maksājumu. Atceries, ka šādi maksājumi ir iespējami tikai tad, ja tavā bankas kontā ir pietiekami daudz līdzekļu maksājuma veikšanai.

Noformējot patēriņa kredītu mēbeļu iegādei, nav nepieciešama ķīla vai galvotājs, kas padara šī kredīta noformēšanu ātrāku un vieglāku, ne kā, piemēram, hipotekārā kredīta noformēšanu. Patēriņa kredīta noformēšanai mēbeļu iegādei svarīgākie ir stabili ikmēneša ienākumi – parasti bankas vai kreditori izvērtē tavus ienākumus un iespējas kredītu atmaksāt, izpētot tavus pēdējo trīs mēnešu bankas izrakstus –, kā arī labakredītvēsture. Laba kredītvēsture ir tiem patērētājiem, kuri savus esošos vai agrākos kredīta maksājumus veic noteiktajā laikā, turpretī sliktu vai sabojātu kredītvēsturi veido kavēta kredītu maksājumu izpilde vai pilnīga izvairīšanās no kredīta atmaksas. Arī tad, ja tava kredītvēsture ir slikta, Tev ir iespējas saņemt kredītu mēbeļu iegādei, taču nereti kredīta noformēšanas kredīts var aizņemt ievērojami ilgāku laika periodu.

Bezprocentu kredīts

Šobrīd privātie kreditori un to piedāvājumi ir kļuvuši arvien populārāki un līdz ar to konkurence to starpā ar vien palielinājusies. Tieši šī iemesla dēļ daudzi no kreditoriem piedāvā bezprocentu kredītu (saukts arī par bezmaksas kredītu jeb 0% kredītu).

Ja mēbeļu iegādei izvēlēsies bezprocentu kredītu, kredīta atmaksas beigās Tev būs jāatdod tieši tik, cik aizņēmies, nemaksājot procentu likmi. Lai arī šāds bezprocentu kredīts kreditoriem peļņu nenes, šāds biznesa modelis ir ļoti veiksmīgs jaunu klientu piesaistīšanas veids – bezprocentu kredīts pie konkrētā kreditora Tev būs pieejams tikai aizņemoties pirmo reizi, taču katrā nākamajā reizē kredīta atmaksas summu veidos pamatsumma un procentu likmes maksājums. Ja iepriekš esi aizņēmies mēbeļu iegādei vai kādam citam nolūkam, izmantojot bezprocentu kredītu, atceries, ka pie tā paša kreditora bezprocentu kredītu atkārtoti nesaņemsi, tāpēc, lai saņemtu šādu aizdevumu, Tev būs jāizvēlas cits kreditors.

Vērtīgi atcerēties, aizņemoties mēbeļu iegādei

Lai gan mēbeļu iegāde, izmantojot bezprocentu kredītu, skan tiešām pievilcīgi, nereti šie kredīti kļūst mazāk saistoši, daudz un dažādu noteikumu un ierobežojumu dēļ. Bieži bezprocentu kredītiem ir salīdzinoši zems aizdevuma summas apjoms, tāpēc noteikti izpēti katra aizdevēja piedāvājumu un izvērtē aizdevuma un atmaksas noteikumus.

Arī tad, ja izvēlēsies bezprocentu kredītu savu jauno mēbeļu iegādei, aizdevuma summas atmaksa jāveic norādītajā datumā un laika periodā. Visbiežāk bezprocentu kredītu atmaksas termiņu pagarināt nav iespējams. Taču, ja kreditori šādu iespēju piedāvā, pēc sākotnējā atmaksas termiņa beigās Tev nāksies maksāt pamata summu un kreditora noteikto procentu likmi. Ja esi nonācis negaidītās finansiālās grūtībās un nespēj laicīgi atmaksāt savu ikmēneša maksājumu, vai izvairies no aizdevuma atmaksāšanas, Tev ne tikai būs jāmaksā kreditora noteiktā procentu likme, bet arī soda procentu likme. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi izvērtēt savu finansiālo stāvokli šobrīd un potenciālās iespējas nākotnē. Tāpat kā, saņemot jebkuru citu kredītu, Tev ir jāatbilst visiem konkrētā kreditora noteiktajiem nosacījumiem un ierobežojumiem.

Lielākā daļa kreditoru bezprocentu kredītus mēbeļu iegādei piešķir personām vecumā no 20 – 75 gadiem, ja esi 18-19 gadus vecs, saņemt šādu kredītu ir ievērojamāki grūtāk. Šāds vecuma ierobežojums ir noteikts tādēļ, ka lielākā daļa jauniešu šādā vecumā parasti mācās vai studē, līdz ar to šīm personām lielākoties nav stabilu ienākumu un kreditoriem šāds darījums nav izdevīgs. Ja tu esi jaunāks par 20 gadiem un, izvērtējot savus ienākums un iespējas atmaksāt kredītu, esi drošs, ka būsi spējīgs aizdevuma summu atmaksāt noteiktajā laikā, izvēlies sev vispiemērotāko kreditoru un aizpildi pieteikuma anketu internetā.

Nosacījumi, lai varētu saņemt bezprocentu kredītu mēbeļu iegādei

Arī bezprocentu kredīta saņemšanai ļoti svarīga ir tava kredītvēsture un ikmēneša ienākumi. Pirms piesakies bezprocentu kredīta saņemšanai, izvērtē savus ikmēneša ienākumus un aizdevuma summu. Ja tavi ienākumi ir nestabili un summa, kura nepieciešama mēbeļu iegādei, ir ievērojamāki lielāka nekā tavi vidējie mēneša ienākumi, kreditori visticamāk nevēlēsies Tev kredītu piešķirt. Taču katra situācija tiek vērtēta individuāli un ir atkarīga no konkrētās kredītiestādes noteikumiem un darbiniekiem, kuri izvērtēs vai kredītu piešķirt.

Pieņemot lēmumu par pieteikumu aizdevumam mēbeļu iegādei, salīdzini bezprocenta kredīta un patēriņa kredīta nosacījumus un ierobežojumus, izvērtē katras iespējas priekšrocības un mīnusus un izvēlies sev piemērotāko aizdevuma veidu.

Izvēloties sev izdevīgāko kredītiestādi, kārtīgi izpēti dažādu kreditoru piedāvājumus, noteikumus un ierobežojums, kā arī izvērtē savus ikmēneša ienākumus un spēju veikt regulārus kredīta maksājumus.