Ilgtermiņa kredīts

Bezmaksas kredītu salīdzināšana

Atrodi visizdevīgāko kredītu - viegli!

Saņem kredītu rekordīsā laikā

Ilgtermiņa kredīti ir kredīti, kurus parasti noformē uz ilgāku laika periodu. Tipiski ilgtermiņa kredītus izvēlas cilvēki, kuriem ir nepieciešams aizņemties lielāku naudas summu, lai veiktu kādu lielāku pirkumu. Ilgtermiņa kredīti parasti ir vispiemērotakie, piemēram, ja persona vēlas iegādāties jaunu auto, veikt dzīvesvietas renovāciju vai iegādāties nekustamo īpašumu. Atkarībā no aizdevēja, patērētājam ir iespējams aizņemties līdz pat vairākiem desmitiem tūkstošu eiro un atdot tos sev izdevīgā laikā. Parasti, ilgtermiņa kredīti tiek noformēti uz laika periodu, kas ir ilgāks par vienu gadu, taču konkrētais kredīta atdošanas termiņš tiek individuāli izvērtēts, atkarībā no kredīta summas un kredītņēmēja maksātspējas.

Izvēloties sev vispiemērotāko kredītu vienmēr der rūpīgi izvērtēt, cik lielu summu ir nepieciešams aizņemties un uz cik ilgu laiku. Izvērtējot, cik izmaksā konkrētais mērķis, kuram persona aizņemas, ir iespējams iegūt labāku ieskatu vispiemērotakajā kredīta veidā. Ja Tev ir vēlme un nepieciešamība aizņemties pāris desmitus vai simtus eiro, tad, iespējams ātrais vai patēriņa kredīts būs vislabākais risinājums. Ja Tev ir nepieciešams veikt kādu lielāku pirkumu vai nomaksāt atkārtotus izdevumus, piemēram, ja ir nepieciešams veikt remontdarbus un algot strādniekus, tad ilgtermiņa kredīts būs labāks risinājums.

Lielākais pluss ilgtermiņa kredītiem, salīdzinot ar īstermiņa kredītiem, ir elastīgāki atmaksas termiņi un draudzīgākas procentu likmes. Lai iegūtu precīzu informāciju par konkrētu ilgtermiņa kredītu, vislabākais risinājums būs kontaktēties ar izvēlēto kredītiestādi, lai iegūtu ilgtermiņa kredīta piedāvājumu un izvērtētu tā izdevīgumu.

Ilgtermiņa kredītu veidi

Monni.lv Tu vari atrast vairākus, dažādus ilgtermiņa kredītu veidus. Lai varētu pieņemt informētu lēmumu par to, kurš ilgtermiņa kredīta veids Tev būs vispiemērotākais izvērtē savus mērķus, kuru piepildīšanai tiks pielietota aizņemtā nauda. Lai labāk izprastu, kuru kredītu izvēlēties, izvērtē aizņēmuma lielumu, savu maksātspēju un kredīta GPL. Atceries, ka, atšķirībā no īstermiņa kredītiem, lai varētu noformēt ilgtermiņa kredītu, iespējams, būs vajadzīga ķīla vai galvotājs. Ilgtermiņa kredītiem ir zemākas procentu likmes, nekā īstermiņa, ātrajiem kredītiem. Piemērot šīs, zemākās procentu likmes, aizdevēji var, jo daudz rūpīgak izvērtē debitoru, pirms kredīta izsniegšanas un bieži vien pieprasa kredīta ķīlu vai galvotāju. Kredīts pret ķīlu vai galvotājs, nodrošinās kredītiestādi pret zaudējumiem, gadījumā, ja debitors nebūs spējīgs pildīt kredītsaistības.

Ilgtermiņa kredīts ir aizdevuma veids, ko izsniedz uz ilgāku laika periodu, parasti no 3 līdz 6 mēnešiem. Atkarībā no konkrētās situācijas, aizņēmuma summas un debitora maksātspējas, atmaksas termiņš tiek izvērtēts individuāli. Var būt aizņēmēji, kas savu ilgtermiņa kredītu atmaksā 3 mēnešu laikā, taču citi to dara 12 un pat vairāk mēnešu laikā.

Monni.lv Tev piedāvā izvēlēties starp sekojošajiem ilgtermiņa kredītu veidiem:

Kāpēc izvēlēties ilgtermiņa kredītu?

Ilgtermiņa kredīti būs visizdevīgākais risinājums, ja ir nepieciešamas finanses kāda liela pirkuma veikšanai vai pakalpojumu apmaksai. Visbiežāk personas nofromē ilgtermiņa kredītus auto iegādei, mājokļa iegādei vai remontam, kursu un mācību apmaksai, medicīnas aprūpes apmaksāšanai un citiem lieliem izdevumiem.

Ilgtermiņa kredītiem, parasti, ir zemākas procentu likmes, nekā īstermiņa kredītiem un tieši tāpēc der apsvērt, kurs kredīta veids būs Tev vispiemērotākais, lai varētu segt konkrētos izdevumus. Ja Tev ir jānomaksā atkārtoti rēķini vai jānomaksā kursi, tad, iespējams, būs izdevīgak noformēt ilgtermiņa aizdevumu, nevis ņemt ātro kredītu katru reizi, kad zini, ka atkal būs jānomaksā semestra vai kursa dalības maksa, jāpērk matereāli remontam vai jāsamaksā remontstrādniekiem par paveikto darbu.

Visbiežāk ilgtermiņa kredīti tiek pielietoti lielāku ieceru realizācijai un ātrie aizdevumi tiek pielietoti neparedzētiem ikdienas tēriņiem un ārkārtas situācijām. Tai pat laikā ir vērts atcerēties, ka viss ir atkarīgs no konkrētas personas finansiālā stāvokļa un maksātspējas, nav vienotas shēmas, kas darbotos visiem, lai izvēlētos vispiemērotako kredīta veidu.

Tapēc, vēlreiz atgādinām, ka ir svarīgi izvērtēt kredīta nepieciešamību un savu maksātspēju, pirms kredīta noformēšanas. Nespēja pildīt kredītsaistības laikā var rezultēties lielos soda procentu maksājumos, sabojātā kredītvēsturē vai, sliktākajā gadījumā, tiesu darbos.

Ilgtermiņa kredīts pret īstermiņa kredītu – kā izvēlēties?

Ja Tev ir nepieciešams aizņemties salīdzinoši nelielu summu, piemēram, 100 €, ko vari atmaksāt jau nākamnedēļ, tad Tev vispiemērotakais būs ātrais kredīts. Taču gadījumos, kad Tev ir nepieciešams aizņemties 7000 € mājokļa remontam, tad ilgtermiņa kredīts būs izdevīgāks risinājums.

Piemērotakais kredīta veids ir atkarīgs no Tavām vajadzībām un maksātspējas. Atsevisķos gadījumos var būt grūti izvērtēt, kurš kredīta veids būs vislabākā izvēle. Ja Tev ir nepieciešams aizņemties, taču Tu nezini, kurš kredīta veids ir vislabākais, tad izvērtē vai vēlies un vari kredītu atdot pakāpeniski un ilgākā laikā vai tomēr atmaksāt ātrāk.

Neskatoties uz to, ka ilgtermiņa kredītiem ir zemākas procentu likmes, tad atsevišķos gadījumos var sanākt ietaupīt izvēloties ātro kredītu, pat ja tam ir augstāka procentu likme. Tā tas ir gadījumos, kad aizņemamo summu ir iespējams atmaksāt īsā laika periodā, piemēram, pēc nedēļas  vai viena mēneša. Taču gadījumos, kad zini, ka kredīta atmaksai Tev būs nepieciešami vismaz 6 mēneši, tad ilgtermiņa kredīts vienmēr būs vislabākais risinājums.

Precīzāku informāciju par ilgtermiņa un īstermiņa kredītiem Tu vari iegūt kontaktējoties ar Tevis izvēlēto kredītiestādi. Monni.lv palīdzēs Tev salīdzināt un izvēlēties starp pieejamajiem kreditoriem, taču konkrētu piedāvājumu tieši Tev būs iespējams iegūt kontaktējoties ar kredītiestādi. Otra iespēja ir lietot kreditora mājaslapā pieejamo kredītu kalkulatoru, ja kreditors tādu piedāvā. Tādejādi Tu varēsi izvērtēt vairākus kreditorus, pirms izvēles veikšanas.

Tev ir tiesības, pirms lēmuma pieņemšanas, izskatīt vairākus piedāvājumus, pirms Tu izvēlies visoptimālāko piedāvājumu Tev un Tavām iespējām.

Ilgtermiņa kredīti – ko atcerēties pirms noformēšanas?

Protams, jebkura kredīta noformēšanas gadījumā ir jāatceras izvērtēt nepieciešamību aizņemties savas iespējas iespējas aizņēmumu atdot. Tieši tik pat svarīgi ir rūpīgi izlasīt un izvērtēt kreditoru līguma nosacījumus, ierobežojumus un abu pušu pienākumus. Šīs pamata lietas ir svarīgi izvērtēt, neskatoties uz to, kuru kredīta veidu un kreditoru Tu esi izvēlējies.

Vienmēr izvērtē visus līguma nosacījumus un pārliecinies, ka saproti tos un to iespējamās sekas, pirms Tu paraksti līgumu. Šis punkts ir īpaši svarīgs, lai nesanāktu nonākt nepatīkamā situācijā, kur kāda no pusēm viena otru ir pārpratusi. Lai izvairītos no papildus izdevumiem, izvērtē, vai Tu spēsi pildīt visus kredīta atmaksas nosacījumus un veikt tos laikā. Kredīta maksājumu kavēšana var rezutlēties dažādās sankcijās, kas var būt gan soda procentu maksājumi, parādu piedzinēju un pat tiesu izpildītāju iesaiste.

Ilmēneša maksājumi

Pirms ilgtermiņa kredīta noformēšanas vienmēr atceries pārliecināties,ka kredīta ikmēneša maksājumi nepārsniedz 20% – 30% no Taviem ikmeneša ienākumiem. Kredīta ikmēneša maksājumu apjomu ir iespejams aprēķināt ar kredīta kalkulatora palīdzību. Šie kredīta kalkulatori ir serviss, ko piedāva daudzi banku un nebanku kreditori. Šie kalkulatori sniedz aptuvenu ieskatu kredīta kopējajās un ikmēneša izmaksās. Der atcerēties, ka kredīta kalkulatorā aprēķinātās kredīta izmaksas var atšķirties no tām, kuras tiks aprēķinātas kreditora izstrādātajā kredīta piedāvājumā, bet kredīta kalkulators var būt labs rīks aptuvenu aprēķinu iegūšanai.

Tev, kā kredītņēmejam ir jāatceras, ka kredīta atmaksa sākas jau nākamajā mēnesī pēc kredīta saņemšanas. Tas nozīmē, ka Tev ir jāizplāno un jāsadala savs budžets tā, lai Tu spētu veikt kredīta ikmēneša maksājumus un savus ierastos ikmēneša maksājumus bez problēmām. Aizdevuma atmaksai, protams, ir jābūt prioritātei, taču ir svarīgi atrast līdzsvaru, lai Tu nekavētu citus ikmēneša maksājumus, piemēram, īres un komunālos maksājumus. Ja nezini, kā pareizi plānot savu budžetu, tad, iespējams, laba ideja būtu apmeklēt finanšu konsultantu, pirms kredīta noformēšanas. Finanšu  konsultants var palīdzēt Tev sagrupēt, prioritēt un plānot Tavas finanses. Finanšu konsultanta pakalpojumus ir iespējams atrast gan savā bankā, gan privāti.

Ilgtermiņa kredīts bez darbavietas

Ilgtermiņa kredīti ir nopietni aizdevumi, kuru mērķis ir palīdzēt personām realizēt sen lolotus sapņus.  Nav ieteicams noformēt ilgtermiņa kredītus, vai jebkāda cita veida kredītus, bez nopietna iemesla un nepieciešamības. Kā jau daudzkārt esam minējuši – rūpīgi izvērtē nepieciesamību aizņemties un savas iespējas kredītu atmaksāt laikā.

Neskatoties uz visu iepriekš minēto, ir svarīgi atcerēties, ka situācijas dzīvē ir dažādas un gadīties var visādi. Finansiālas grūtības var uznākt neparedzami un darbu var sanākt zaudēt pēkšņi. Ko tad īsti iesākt, ja ir nepieciešamība noformēt ilgtermiņa kredītu, bet šobrīd nav darbavietas?

Noformēt ilgtermiņa kredītu bez darba vietas var būt ļoti grūti, tacu atsevišķos gadījumos tas nav neiespējami. Protams, ir jāatceras, ka kredīta noformēšana bez darbavietas, iespējams, nav tas labākais risinājums. Ja ir sanācis nonākt situācijā, kur esi palicis bez darba, tad apsver – vai ir īstais laiks censties noformēt kredītu?

Vai tas var pagaidīt?

Iespējams, vislabākais risinājums, ja esi palicis bez darbavietas, ir atlikt lielus pirkumus vai ieguldījumus līdz laika periodam, kad atkal būsi atradis darba vietu un atguvis finansiālu stabilitāti. Ja  izvēlēsies atlikt iesaistīšanos kredītsaistībās līdz laikam, kad būsi atguvis finansiālu stabilitāti, tas var palīdzēt ātrāk nostāties uz savām kājām, jo nebūs jāuztraucas par lieku ikmēneša maksājumu.

Kredīta un lielā mērķa atlikšana uz vēlāku laiku nenozīmē, ka to nekad neizdosies piepildīt. Ir pat iespējams, ka pie kārotā tiksi ātrāk un kredītu varēsi atmaksāt ātrāk ja atliksi tā noformēšanu uz sev izdevīgaku laiku. Apsver, vai mērķis, kam Tu vēlies aizņemties, var pagaidīt un izvērtē savu finansiālo stabilitāti.

Jebkurā gadījumā vislabākais risinājums būs lielos tēriņus atlikt uz kādu laiku, nevis ar galvu pa priekšu mesties jaunās kredītsaistībās. Tas, ka personai uz doto brīdi nav darbavietas nenozīmē, ka personai nav ierasto ikmēneša izdevumu – īre, komunālie maksājumi, izdevumi pārtikas iegadei un citiem ikdienas tēriņiem nekur nepazūd. Tieši tāpēc ir vērts kredīta ņemšanu atlikt uz izdevīgaku laiku, ja tas ir iespejams.

Iespējamie risinājumi

Ja nepieciešamie izdevumi ir neatliekami un steidzami, tad var būt iespejams noformēt ilgtermiņa kredītu bez darbavietas. Tas, visdrīzāk, būs ilgāks un nepatīkamāks process, nekā gadījomos, kad persona ir gan maksātspejīga, gan ar labu kredītvēsturi.

Atsevišķos gadījumos ir iespējams ieķīlāt savu kustamo vai nekustamo īpašumu, lai varētu saņemt ilgtermiņa aizdevumu. Viens no veidiem, lai varētu aizņemties bez darba vietas ir, ieķīlājot savu kustamo īpašumu, jeb auto. To sauc par auto kredītu. Auto kredītu ir iespējams noformēt ieķīlājot savu auto kā nodrošinājumu kreditoriem, gadījumā, ja nespēsi atmaksāt aizņēmumu. Auto kredītu komānijas var izsniegt līdz pat 90% no auto vērtības kredītā, taču ņem vēra, ka ja nepildīsi savas kredītsaistības, tad kredītkomānija atsavinās Tavu auto. Vairāk par auto kredītu Tu vari lasīt šeit.

Tieši tā pat kā ar auto, ir iespējams ieķīlāt nekustamo īpašumu, lai varētu saņemt kredītu. Nekustamais īpašums var būt zemes gabals, māja vai dzīvoklis, kura oficiālais īpašnieks esi Tu. Šajā gadījumā, tieši tā pat kā ar auto kredītu, ir jāatceras, ka ieķīlājot nekustamo īpašumu apmaiņā pret ilgtermiņa kredītu, ir iespējams pazaudēt šo nekustamo īpašumu, ja netiks pildītas visas kredītsaistības.

Ilgtermiņa kredīts ar sliktu kredītvēsturi

Noformējot ilgtermiņa kredītu, kreditoram ir svarīgi vairāki faktori. Lai spētu novērtēt kredītņēmēju kā uzticamu personu, kura spēs atmaksāt aizņemto kredītu, tiek izvērtēti vairāki faktori. Šie faktori visbiežāk ir kredīta summa, personas maksātspēja un kredītvēsture.

Maksātspējai ir liela nozīme, jo kreditors izvērtēs, vai persona būs spējīga atmaksāt aizņemto summu un cik ilgā laikā. Izvērtējot, cik lielu summu Tev ir nepieciešams aizņemties, atceries izvērtēt savu maksātspēju. Ir jābūt zināmam līdzsvaram starp aizņēmuma summu un Taviem ikmēneša ienākumiem. Izvērtē savu situāciju un iespējas, lai nodrošinātu līdzsvaru starp kredīta ikmēneša maksājumu lielumu, no kredīta neatkarīgajiem ikmēneša maksājumiem un saviem ienākumiem.

Kredītvēsturei var būt izšķiroša nozīme kredīta pieteikuma apstiprināšanas vai noraidīšanas gadījumā. Ja personai ir negatīva kredītvēsture, tas var liecināt kreditoriem, ka pastāv risks, ka konkrētajai personai būs grūtības pildīt kredītsaistības.

Ja personai iepriekš ir bijušas problēmas pildīt kredītsaistības, kredīts var tikt noraidīts vai kreditors var pieprasīt ķīlu apmaiņā pret kredītu. Tādejādi kreditors var nodrošināties pret zaudējumiem, kas var rasties, ja persona nespēj pildīt kredītsaistības.

Slikta kredītvēsture saglabājas vairākus gadus un tāpēc ir svarīgi, kāda rakstura problēmas ir sabojājušas personas kredītvēsturi un par cik lielām summām ir bijusi runa. Ja kredītvēsture ir tikusi bojāta pirms vairākiem gadiem un visas saistības un soda maksājumi ir nokārtoti, tad kreditors var izvēlēties ignorēt sabojātu kredītvēsturi. Katra situācija ir atšķirīga un kredītiestāžu pieeja šim jautājumam ir atšķirīga, atkarībā no kredītiestādes politikas šajos jautājumos.

Iespējamie risinājumi

Ja Tev ir sabojāta kredītvēsture un tiesām ir nepieciešams aizņemties, tad var būt iespējas risināt šo problēmu. Nav garantiju, ka kredītu tomēr sanāks iegūt, jo tas ir atkarīgs no individuālajām kredītiestādēm.

Pirmkārt, vissvarīgākais šai situācijā ir rūpīgi un vairākkārtīgi apsvērt savas iespējas un aizņemties tikai tad, ja ir pilnīga pārliecība, ka neradīsies problēmas noformēto kredītu atmaksāt. Ja Tev ir šaubas, tad vislabāk būtu kredīta noformēšanu atlikt līdz brīdim, kad būs uzlabojusies maksātspeja un nebūs šaubu par iespējām pildīt kredītsaistības.

Otrkārt, ir svarīgi neslēpt šo situāciju no kreditoriem. Vislabākā pieeja būtu kontaktēties ar kredītiestādi telefoniski vai personīgi un izklāstīt visu situāciju. Ir iespējams, ka kredītvēsture ir tikusi sabojāta finanšu krīzes laikā, neparedzamu apstākļu pēc vai vēl kāda iemesla dēļ, taču tagad Tavas finanses ir daudz stabilākas.

Trešā un pēdējā iespēja ir izvēlēties kredītu pret ķīlu vai ar galvotājiem. Bieži vien šis ir visvieglākais variants, protams, ja ir iespējams ieķīlāt kustamo vai nekustamo īpašumu vai atrast galvotājus. Ja šādas iespejas nav, tad, iespējams, vislabākais variants būs atlikt kredīta ņemšanu uz vēlāku laiku. Kredīta atlikšana ne vienmēr nozīmē to sliktāko. Iespējams, tas būs pat ieguvums Tev, Tavai ģimenei un Tavām finansēm, ja izvēlēsies ilgtermiņa kredītu noformēt tālākā nākotnē.