Patēriņa kredīts

Bezmaksas kredītu salīdzināšana

Atrodi visizdevīgāko kredītu - viegli!

Saņem kredītu rekordīsā laikā

Patēriņa kredīts ir kredīta veids, kuru piedāvā gan bankas, gan privātie kreditori. Tas nozīmē, ka Tev ir izvēles iespējas pieteikties patēriņa kredītam Tavā vai kādā citā bankas filiālē, kā arī izvēles iespējas noformēt patēriņa kredītu ar interneta starpniecību pie kāda no privātajiem kreditoriem. Patēriņa kredīts ir viens no kredīta veidiem, taču tas atšķiras no, piemēram, ātrajiem kredītiem un kredītlīnijām ar to, ka iespējamais kredīta apjoms ir lielāks, nekā citiem kredītiem un arī atmaksas termiņš parasti ir ilgāks. Šis kredīta veids parasti tiek noformēts, ja Tev ir nepieciešams aizņemties lielāku summu, lai veiktu kādu lielāku pirkumu, vai apmaksātu kādu dārgāku pakalpojumu. Bieži vien arī kredīta procentu likme ir zemāka noformējot patēriņa kredītu, nekā tā būtu ātrajam kredītam. Patēriņa kredītam ir arī elastīgaki atmaksas noteikumi un lētaki procentu maksājumi, nekā citiem kredīta veidiem.

Kāpēc izvēlēties patēriņa kredītu?

Ja Tu esi nonācis situācijā, kur Tev ir nepieciešams aizņemties, tad ir svarīgi izvērtēt dažādos pieejamos kredītu veidus. Latvijas tirgū šobrīd ir pieejami daudz un dažādi gan banku, gan nebanku kreditori. Šie kreditori piedāvā dažādus kredītu veidus ar dažādiem nosacījumiem. Izvēlēties īsto kredītu, kurš būtu vispiemērotākais konkrētajā situācijā var būt grūti. Tieši tāpēc Monni.lv ir apkopojis informaciju par to, kas īsti ir patēriņa kredīts, kā tas atšķiras no citiem kredītu veidiem un ko derētu atcerēties pirms patēriņa kredīta noformēšanas.

Aizņemies lielāku naudas summu

Noformējot patēriņa kredītu ir iespējams aizņemties lielāku naudas summu, nekā, piemēram, sms kredītu. Tas, protams, nenozīmē, ka mēs iesakām aizņēmties lielāku naudas summu, nekā Tev ir nepieciešama, taču ir situācijas, kad ir nepieciešams aizņemties naudas summa, kad ir lielāka par dažiem simtiem euro. Atkarībā no kreditora, patēriņa kredītu ir iespējams noformēt līdz pat vairākiem tūkstošiem euro, taču ir svarīgi rūpīfgi apsvērt nepieciešamās summas lielumu un aizņemties tik daudz, cik ir nepieciešams konkrētā mērķa piepildīšanai. Svarīgi ir aizņemties ne lielāku un ne mazāku summu, kā ir nepieciešama. Ja Tu aizņemsies mazāku summu, nekā nepieciešams, tas nozīmē, ka atšķirība būs jāmaksā no paša kabatas, kas var lieki aizkavēt pirkšanas vai norēķināšanās procesu. Tai pat laikā aizņemties daudz lielāku summu, nekā Tev ir nepieciešama ir bezatbildīgi, jo aizņēmuma summa Tev būs jāātmaksā agrāk vai vēlāk, kā arī kredīta procenti un aizņemšanās bez iemesla var izmaksāt dārgi, vēlāk atdodot kredītu.

Atmaksā kredītu pakāpeniski

Patēriņa kredītu ir iespējams atmaksāt pakāpeniski. Citus īstermiņa vai ātros kredītus, parasti, ir jāatmaksā vienā maksājumā, taču patēriņa kredīta atmaksas termiņi parasti ir sākot ar 3 mēnešiem. Vairums patēriņa kredītu tiek noformēti uz 24 mēnešiem, taču dažviet kredītu ir iespējams atmaksāt pat līdz 60 mēnešu laikā. Kredīta atmaksas termiņi ir atkarīgi no katra individuālā kreditora vai bankas noteikumiem un tiem noteikumiem par kuriem Tu kopā ar kreditoru vienosies pirms kredīta līguma parakstīšanas. Izvēloties ņemt patēriņa kredītu, kopā ar kreditoru, ir svarīgi izvērtēt kredīta atmaksas noteikumus – cil ilgā laikā Tu vari atmaksāt kredītu un kurš kredīta atmaksas grafiks Tev ir vispiemērotākais.

Atmaksājot patēriņa kredītu ir iespējams izvēlēties sev vispiemērotako atmaksas grafiku. Vispopulārakie atmaksas grafiki patēriņa kredītiem ir dilstošais un vienādais atmaksas grafiks.

Kredīta atmaksas veidi

Dilstošais atmaksas grafiks nozīmē, ka sākot kredīta atmaksu, būs jāmaksā lielāka naudas summa, taču tovojoties atmaksas termiņa beigām šī summa būs mazāka. Izvēloties dilstošo atmaksas grafiku ir jāņem vērā, ka atmaksas summa būs mainīga un to ietekmēs kredīta procentu likme un tās sadalījums, izejot no kredīta pamatsummas apjoma. Atmaksas perioda sākumā par procentiem būs jāmaksā vairāk un, tuvojoties atmaksas termiņa beigām – mazāk.

Vienādais maksājuma grafiks ir visizdevīgākais personām, kuras vēlas vienādu kredīta atmaksas summu katram mēnesim. Maksājumu grafiks vienādajiem maksājumiem tiek sastādīts izejot no kredīta pamatsummas un kredīta procentu maksājumiem, kuri tiek izdalīti vienādi uz visu kredīta atmaksas periodu. Šis atmaksas grafiks ir izdevīgs, ja Tu vēlies automatizēt kredīta atmaksas procesu caur savu internetbanku un tādejādi ikmēneša maksājumi tiks veikti automātiski un nepastāvēs risks aizmirst veikt kredīta maksājumus. Der gan atcerēties, ka automātiskie maksājumi ir iespējami tikai tad, ja Tavā bankas konta ir pietiekami līdzekļi, lai veiktu šos automātiskos maksājumus.

Patēriņa kredīts bez ķīlas

Lai noformētu patēriņa kredītu nav nepieciešama ķīla vai galvotāji. Tas nozīmē, ka Tev nebūs jāuztraucās par to, kā atrast galvotajus vai arī ieķīlāt savu kustamo vai nekustamo īpašumu, ķilas vietā Tev būs vienkārši jāuzrāda savi ienākumi. Noformēt patēriņa kredītu parasti ir daudz vieglāk, nekā līzingu vai hipotēku kredītu. Neskatoties uz to, ka patēriņa kredītu ir iespējams noformēt salīdzinoši lielām naudas summām, to izdarīt ir krietni vienkāršāk, nekā citus, lielākām summām paredzētos kredītus.

Kam izmanto patēriņa kredītu?

Lielākajā daļā gadījumu, noformējot patēriņa kredītu, Tev nebūs jāatskaitās bankai vai privātajam kreditoram, kam Tev ir nepieciešams aizņemties konkrēto summu un kā Tu plāno to pielietot. Pat ja noformējot kreditors vēlas zināt, kam Tev šī summa ir nepieciešama, tad, ja vien to neparedz līgums, nekādas soda sankcijas nevar tikt piešķirtas, ja kredīts netiek pielietots norādītajiem mērķiem. Tas, protams, nenozīmē, ka kredītu vajadzētu ņemt bez iemesla un vienkārši pielietot ikdienas maksājumu veikšanai. Patēriņa kredīta ņemšanai var būt daudz iemeslu, taču populārakie iemesli, kāpēc cilvēki izvēlas noformēt patēriņa kredītus ir:

Mācību vai kursu apmaksa

Vēlme izglītoties un ieguldīt savā nākotnē ir apsveicama. Sevis pilnveidošana un jaunu talantu  iegūšana var pavērt daudz jaunu durvju karjeras jomā. Maksas kursi vai mācības nav lēts prieks, taču investēšana savā nākotnē ir svarīgs ieguldījums, ja vēlies sasniegt jaunus mērķus. Ja Tu nespēj patstāvīgi atļauties finansēt mācības vai kursus, tad šis kredīts var būt labākais risinājums Tavā situācijā. Tāka patēriņa kredītu ir iespējams noformēt līdz pat vairākiem tūkstošiem euro, tad tas būs pietiekami, lai spētu finansēt vismaz pirmo mācību maksas daļu. Jauni kursi pilveido personas kvalifikācijas, kas nākotnē palīdzēs iekārtoties labākā darba vieta un pelnīt labāku algu. Tieši tāpēc, ja Tu esi situācijā, kur nezini vai Tava šobrīdējā izglītība un kvalifikācijas var nodrosināt Tev tieši to karjeru, par kuruTu sapņo, tad ir vērts apsvērt ieguldīšanu savā nākotnē un redzesloka paplašināšanu. Lasi arī: Studiju kredīts.

Mājokļa remots vai labiekārtošana

Viens no absolūti populārakajiem iemesliem, kāpēc cilvēki izvēlas noformēt patēriņa kredītus, ir nepieciešamība veikt mājokļa remontu vai labiekārotšanu. Šis kredīts ļauj vairāk pievērsties jautājumiem par dzīvokļa dizainu, materiālu, krāsu un formu izvēlei, nevis rūpēm par naudu un iespejamiem līdzekļu trūkumiem. Patēriņa kredītu var arī pielietot meistaru un strādnieku piesaistei, kas var krietni atvieglot remonta procesu. Ja Tu vēlies uzlabot savas dzīvesvietas vizuālo stāvokli vai arī esi spiests veikt ārkārtas remontdarbus, tad šis kredīts var būt labākais risinājums.

Pirms kredīta noformešanas Tev gan ir jāizvērtē, cik liela naudas summa Tev ir nepieciešama, lai veiktu šos mājokļa uzlabojumus. Konsultējies ar zinošu remontdarbu izpildītāju, lai izvērtētu, cik Tavi ieplānotie remontdarbi izmaksās, lai zinātu cik liels patēriņa kredīts mājokļa remontam vai labiekārtošanai būs nepieciešams.

Kad esi izvērtējis labiekārtošanas un remonta izmaksas, Monni.lv palīdzēs Tev atrast vispiemērotāko patēriņa kredītu Tava mājokļa remontam. Lasi arī: Kredīts mēbeļu iegādei.

Veselības aprūpe

Katram no mums var gadīties negaidīt nonākt situācijā, kur pēkšņi ir nepieciešama veselības aprūpe. Patēriņa kredīts var palīdzēt Tev apmaksāt neparedzētus izdevumus, kas ir saistīti ar veselības aprūpi. Iespējams, Tev ir jāapmaksā neparedzēti slimnīcas vai ārsta izdevumi, nepieciešama rehabilitācija vai kāda cita veida terapija. Privāta vai neparedzēta veselības aprūpe var būt ļoti dārga, taču ir svarīgi to neatlikt un parūpēties par sevi vai saviem tuvākajiem. Šis kredīts viennozīmīgi ir labs veids, kā atvieglot savas rūpes veselības aprūpes jautajumos. Ja Tu apsver patēriņa kredītu, lai varētu atļauties nepieciešamo veselības aprūpi, tad ļauj Monni.v Tev palīdzēt izvēlēties vislabāko patēriņa kredītu ar visizdevīgākajiem noteikumiem. Ar Monni.lv Tu vari sev atvieglot kredīta izvēli, kā arī salīdzināt dažādos Latvijas tirgū pieejamos kreditorus, lai varētu pieņemt vislabāko lēmumu. Rūpigi izvērtē nepieciešamos aizdevuma summu, izvēlies vispiemērotāko kreditoru un vairs neatliec savu vai savu tuvāko veselības aprūpi.

Sadzīves tehnikas iegāde

Mēs visi ikdienā izmantojam dažādu veidu sadzīves tehniku, lai atvieglotu savu ikdienas dzīvi. Par laimi laba sadzīves tehnika mums var kalpot gadiem ilgi, taču ja nu pēkšņi ir nepieciešams iegādāties jaunu sadzīves tehniku, tas var nozīmēt lielus un neparedzētus izdevumus. Tieši tāpēc cilvēki bieži noformē patēriņa kredītus, lai varētu segt šos neparedzētos izdevumus sadzīves tehnikai. Izvērtē, cik liela summa Tev ir nepieciešama šiem pirkumiem un apsver savas iespējas šo summu atmaksāt. Kad esi izvērtējis, cik liels aizdevums un uz cik ilgu laiku Tev ir nepieciešams, ar Monni.lv Tu vari salīdzināt pieejamos patēriņa kredītus, lai atrastu to kredītu, kurš Tev šķiet vispiemērotākais Tavām vajdzībām un iespējām.

Auto iegāde

Ja esi nolemis iegādāties jaunu auto, taču nevēlies noformēt līzingu, tad, iespējams, patēriņa kredīts ir vislabākais variants Tev. Tas, vai patēriņa kredīts Tavām vajadzībām ir vispiemērotākais, ir atkarīgs no tā, cik maksā Tevis kārotais auto un cik naudas ir Tev pašam, lai investētu auto iegadē. Ja Tu vēlies iegādāties pilnīgi jaunu auto, tad, iespējams, līzings būs vislabākais risinājums, taču ja Tu vēlies iegādāties lietotu auto, tad pirkumu veikt ar patēriņa kredīta palīdzību var būt vislabakais risinājums.

Kad esi izvēlējies auto, kuru vēlies iegādāties un sapratis, kādu summu Tev ir nepieciešams aizņemties, tad ļauj Monni.lv palīdzēt Tev salīdzināt patēriņa kredītus.

Nosacījumi noformējot patēriņa kredītu

Tieši tāpat kā jebkurš cits kredīts, patēriņa kredīts ir svarīgs lēmums, kuru būtu nopietni jāizvērtē pirms kredīta aizņemšanās. Ja Tu esi izvērtējis visas iespējas un izlēmis, ka patēriņa kredīts ir labākais risinājums, tad Tev ir jāatceras, ka lai saņemtu kredītu, Tev ir jāatbilst rindai nosacījumu. Patēriņa kredīta noformēšana noris līdzīgi kā jebkura cita kredīta noformēšana. Nosacījumi var atšķirties starp dažādiem kreditoriem, taču galvenās vadlīnijas būs tās pašas:

  • Personai ir jābūt pilngadīgai

Lai saņemtu patēriņa kredītu, Tev ir jābūt vismaz 18 gadus vecam. Vairums kreditoru nevēlas izsniegt patēriņa kredītus personām, kas ir jaunākas par 20 gadiem, taču minimālais vecums, lai varētu saņemt jebkura veida kredītu Latvijā ir 18 gadu vecums. 18 gadus vecas personas ir sasniegušas oficiālo pilngadību un var saņemt kredītus, taču šo personu izvēles iespējas ir ierobežotākas. Ja persona var pierādīt, ka tai ir stabili, ikmēneša ienākumi, tad saņemt kredītu nevajadzētu būt problēmām.

Kredītiestādes bieži vien nevēlas aizdot naudu personām 18-19 gadu vecumā, jo pēc iepriekšējas pieredzes, kreditori ir bijuši spiesti konstatēt, ka personas šai vecuma grupā bieži vēl arvien mācās un tām nav regulāru ienākumu, kā rezultātā jaunieši aizņemas bezatbildīgi un nav spējīgi atdot saņemtos kredītus. Tai pat laikā ir vērts piebilst, ka iespējas aizņemties nebūt nav izslēgtas, taču var nākties ar savu iesniegumu griezties pie vairākiem kreditoriem.

  • Laba kredītvēsture

Gulži tāpat kā ar jebkuru citu kredīta veidu, lai varētu saņemt patēriņa kredītu ir svarīgi, lai personai būtu laba kredītvēsture. Ja Tev ir sabojāta kredītvēsture un iepriekš esi bijis, tā saucamajā, parādnieku sarakstā, tad var gadīties, ka kreditors patēriņa kredīta pieteikumu noraidīs balstoties uz riska faktoru, ka problēmas atmaksāt kredītu var rasties atkārtoti. Parādnieku reģistrā nonāk cilvēki, kam ir radušās dažādu veidu problēmas kredītsaistību izpildē. Tie var būt kavēti maksājumi vai pilnīga izvairīšanās no kredītsaistību pildīšanas.

Katrs privātais kreditors izvērtē katru pieteikumu individuāli, taču Tavas izredzes iegūt patēriņa kredītu ar izdevīgiem nosacījumiem ir lielākas, ja Tev ir laba kredītvēsture. Pat ja pagātnē ir bijušas problēmas ar kredītsaistību pildīšanu, tad nav izslēgta iespējamība dabūt patēriņa kredītu, taču kredīta nosacījumi var nebūt tik pat labi kā personām ar pozitīvu kredītvēsturi.

  • Kredīta apjoms

Ja Tu esi nolēmis ņemt patēriņa kredītu, tad Tev ir jāizvērtē kredīta apjoms, izejot no tiem nolūkiem, kam Tev šī summa ir nepieciešama. Svarīgi ir aizņemties pareizo summu, izvērtē vai izvēlētā naudas summa sedz paredzētos izdevumus, kā arī tā nav pārlieku augsta. Apdomīgi izvērtē nepieciešamo kredīta apjomu un vai Tu spēsi to atmaksāt.

Maksimāli iespējamais kredīta apjoms parasti tiek aprēķināts izejot no kredītņēmēja finansiālās situācijas. Pieejamo kredīta summu parasti ietekmē kredītņēmēja ienākumi. Saņemot kredīta pieteikumu, kreditors izvērtēs kredītņēmēja maksātspēju izejot no informācijas, ko kredītņēmējs iesniegs kopā ar kredīta pieteikuma anketu.

Kam pievērst īpašu uzmanību noformējot patēriņa kredītu?

Patēriņa kredītu ir iespējams noformēt gan bankās, gan pie nebanku kreditoriem. Pirms kredīta ņemšanas der apsvērt, kur ir visizdevīgāk aizņemties. Bankas bieži piedāvā saviem klientiem kredītus noformēt ar izdevīgakiem nosacījumiem, nekā privātie kreditori. Izvēloties patēriņa kredītus der izvērtēt vairākus piedāvajumus, pirms lēmuma pieņemšanas. Lai palīdzētu Tev pieņemt vislabāko lēmumu atrast visizdevīgāko patēriņa kredītu, Monni.lv ir apkopojis svarīgākos punktus, kam ir jāpievērš uzmanība izvēloties sev visizdevīgāko patēriņa kredītu.

Kredīta nepieciešamība

Pirms kredītsaistību uzsākšanas vienmēr rūpīgi izvērtē kredīta nepieciešamību. Izvērtē vai patēriņa kredīts ir labākais kredīta veids Tavām vajadzībām un vai konkrēto preču un pakalpojumu iegāde ir neatliekama. Izvērtē, cik neatliekamas ir Tavas vajadzības. Ja izlem, ka kredīts būs labākais risinājums – izvērtē, cik liela summa Tev būs nepieciešama.

Aizņemoties jebkura veida kredītu ir svarīgi izvērtēt kredīta nepieciešamību un iespējas šo kredītu atmaksāt laikā. Aizņemies atbildīgi!

Aizņēmuma summas apmērs

Kad esi izlēmis par labu kredītam, rūpīgi izvērtē, cik liela naudas summa Tev ir nepieciešama, lai segtu plānotos izdevumus. Apsver, kādas ir Tavas iespējas šo naudu atdot laikā un vai to ir iespējams izdarīt nenonakot nepatīkamā finansiālajā situācijā.

Saņemot tavu kredīta pieteikuma anketu, konkrētā kredītiestāde izvērtēs Tevis pieprasīto kredīta summu. Izejot no tās izvērtēs Tavu maksātspēju, taču ir svarīgi personīgi izvērtēt savas finansiālās iespējas pirms iesaistīšanās kredītsaistībās.

Iespējas kredītu atmaksāt / ikmēneša maksājumu summa

Izvēloties ņemt patēriņa kredītu ir ļoti svarīgi izvērtēt savu spēju kredītu atmaksāt. Ir jāizvērtē gan izvēlētā aizņēmuma summa, gan ikmēneša maksājumu apjoms. Lai saņemtu patēriņa kredīta izsniegšanas apstiprinājumu no izvēlētā kreditora, ikmēneša kredīta maksājumi ir jāizvēlas robežās, kas ir starp 20-40% no personas ikmēneša ienākumiem. Noformējot patēriņa kredītu, atceries izvēlēties ikmēneša kredīta maksājumus, kuri ilgtermiņā būs draudzīgi Tavam ikmēneša budžetam. Ir svarīgi noformēt šos ikmēneša maksājumus uz reālistisku summu, kura neietekmēs Tavas ikdienas finanses pārlieku negatīvi.

Kredīta papildus izmaksas

Apsverot patēriņa kredītu der atcerēties, ka kredīta noformēšanai ir papildus izmaksas. Patēriņa kredīta līguma noformēšana un izsniegšana, lielākajā daļā gadījumu ir maksas pakalpojums. Bankas bieži piedāvā saviem klientiem noformēt patēriņa kredītu bez maksas, taču ja Tu izvēlēsies noformēt patēriņa kredītu pie kāda no nebanku kreditoriem, tad Tev būs jārēķinās ar papildus izmaksām kredīta noformēšanai. Aptuvenās patēriņa kredīta noformēšanas izmaksas, parasti, ir 1,5-3% no aizdevuma summas.

GPL

GPL jeb gada procentu likme ir summa, kas kredītņēmējam būs jāamaksā, papildus tai naudas summai, ko persona ir aizņēmusies. Gada procentu likme ir īpaši svarīga aizdevumiem, kuru atmaksas termiņš ir vismaz viens gads. Jo zemāka ir GPL, jo izdevīgāks ir kredīts kredīta ņēmējam. GPL tiek aprēķināta no aizņēmuma kopājās summas un lai to aprēķinātu tiek lietota speciāla formula. Faktori, kas ietekmē GPL aprēķināšanas procesu ir visas kredītņēmēja saistības. Papildus GPL parasti tiek piemēroti arī citi maksājumi, piemēram, konta uzturēšanas un aprūpes izmaksas. Visiem šiem izdevumiem ir jābūt dokumentētiem kredīta līgumā. Atceries rūpīgi izlasīt visus līguma punktus un īpašu uzmanību pievērs visiem papildus maksājumiem.

Ir svarīgi atcerēties, ka kreditori var izmantot vienu no diviem procentu aprēķināšanas veidiem – vienkāršos vai saliktos procentus. Pirms kredītlīguma parakstīšanas der aprēķināt gan vienkāršos, gan saliktos procentus, lai saprastu, kurš variants ir izdevīgāks.

Soda sankcijas

Ikvienam dzīve var notikt neparedzētas situācijas, kas ietekmē personas finansiālo stāvokli. Tieši tāpēc ir svarīgi, pirms kredīta noformēšanas , iepazīties ar nosacījumiem un soda sankcijām, kuras var tikt piemērotas, ja tiek kavēti kredīta maksājumi. Pirms kredīta noformēšanas ir vērts noskaidrot, cik elastīgs ir izvēlētais kreditors gadījumos, ja ir nepieciešams pagarināt kredīta atmaksas termiņu un ir jāņem vērā, ka nosacījumi atšķiras, atkarībā no izvēlētā kreditora, kā arī izmaksas, kas saistītas ar kredīta atmaksas termiņa pagarināšanu.

Protams, ir jāmin, ka kredīta noformēšana zinot, ka radīsies problēmas šo kredītu atmaksāt ir ļoti bezatbildiga rīcība un to nevajadzētu darīt.

Līguma nosacījumi

Pirms jebkāda veida līguma parakstīšanas ir ļoti svarīgi iepazīties ar visiem līgumā dokumentētajiem nosacījumiem. Ja Tev kāds no līguma punktiem nav skaidrs, tad ir ļoti svarīgi par to jautāt kredītdevējam. Paraksot līgumu, Tev ir jābūt skaidrai izpratnei par visām, līgumā iekļautajām saistībām. Tā pat kā arī jāapzinās kādi ir konkrētie, līgumā dokumentētie, pienākumi no Tavas puses.

Vērtīgi atcerēties izvēloties patēriņa kredītu

Atceries, ka pat ja Tu esi noformējis patēriņa kredītu un saņēmis patēriņa kredīta summu savā bankas kontā, Tev ir tiesības 14 dienu laikā atteikties no šī kredīta. Ja Tu neesi sācis tērēt saņemto naudu, tad Tev ir pilnas tiesības izmantot kredīta atteikuma tiesības un atkāpties no šīm kredītsaistībām.

Ja kredītņēmējs ir spējīgs kredītu atmaksāt ātrāk par norunāto kredīta atmaksas termiņu, tad kredītņēmējam ir tiesības bez papildus izmaksām atmaksāt patēriņa kredītu ātrāk par norunāto termiņu. Ja Tu esi situācijā, kur esi finansiāli spējīgs atmaksāt patēriņa kredītu ātrāk, kā līgumā norunāts, tad tas ir finansiāli atbildīgākais solis. Ātrāk nokārtojot kredītsaistības ir iespējams ietaupīt naudu, kura tiek tērēta uz kredīta procentu maksājumiem. Ja Tev ir patēriņa kredīts, kuru Tu esi spējīgs atmaksāt ātrāk – noteikti vērsies savā kredītiestādē, izstrādā jaunu kredīta atmaksas grafiku un nokārto savas kredītsaistības ātrāk un lētak!