Kā izvēlēties visizdevīgāko ātro kredītu internetā?

Bezmaksas kredītu salīdzināšana

Atrodi visizdevīgāko kredītu - viegli!

Saņem kredītu rekordīsā laikā

Ātrie kredīti internetā ir bieži dzirdēts jēdziens, bet kā izvēlēties visizdevīgāko ātro kredītu internetā? Šī tipa aizdevumi iekaroja savu populāritāti Latvijas tigū ap 2007. gadu, taču īpaši populāri tie kļuva 2008.-2010. gadā, globālās finanšu krīzes iespaidā. Ātrais kredīts, tipiski, ir īstermiņa aizdevums, kurš tiek noformēts internetā. Šis ir viens no populārākajiem aizdevuma veidiem Latvijā un visbiežāk tiek izmantots īstermiņa finanšu iztrūkuma segšanai, kā arī lielāku vai neparedzētu pirkumu veikšanai. Lasi arī: kur noformēt kredītu?

Ātrie kredīti ir ērts veids kā ātri aizņemties salīdzinoši nelielas naudas summas uz neilgu laiku. Daudzi kreditori sola, ka ātro kredītu ir iespējams noformēt līdz pat 15 minūšu laikā, taču, atkarībā no situācijas, ir iespējams, ka kredīta noformēšana aizņems nedaudz vairāk laika. Ņemot vērā, ka ātrā kredīta noformēšana parasti notiek elektroniski, tad Tu ietaupi laiku, ko tipiski pavadītu ceļā uz un no kreditora biroja. Tas nozīmē, ka Tu vari noformēt kredītu esot mājās, darbā vai skolā. Šis kredītu veids ir kļuvis ļoti populārs Latvijas iedzīvotāju vidū, jo nav nepieciešams fiziski doties  aizpildīt kredīta pieteikumu, kā arī nav vajadzīgs atskaitīties kreditoram par aizņēmuma iemeslu.

Šī tipa aizņēmumus ir viegli iegūt, taču der atcerēties, ka aizņēmumus ir jāņem apdomāti un jāapsver iespējas šo aizņemumu atmaksāt. Ir jāatceras, ka aizņēmumi no nebankām, tāpat kā aizņēmumi no bankām, tiek dokumentēti privātpersonas kredītvēsturē, kas, neatmaksājot kredītu laikā, var tikt neatgriezeniski sabojāta.

Kā salīdzināt ātros kredītus?

Lai efektīvi spētu orientēties un izvēlēties ātro kredītu ir jāapsver vairāki faktori, kas ietekmē to, cik izdevīgi vai neizdevīgi ir konkrētie kredītu piedāvājumi. Monni.lv ir šeit, lai censtos Tev palīdzēt salīdzināt dažādus ātros kredītus internetā, taču pirms Tu sāc izvēlēties starp konrētiem kreditoriem Tev patstāvīgi ir jāpieņem lēmumi par dažiem konkrētiem kredīta faktoriem:

  • Aizņēmuma summa

Pirms Tu sāc meklēt visizdevīgāko kredītu sev un savām vajadzībām, ir svarīgi izvērtēt tieši kādam mērķim Tu vēlies aizņemties un tieši cik liela summa Tev ir nepieciešama šī mērķa piepildīšanai. Lēmums par konkrēto aizņēmuma summu ir svarīgs, lai Monni.lv Tev spētu palīdzēt salīdzināt kredītu piedāvājumus, jo katrs kreditors personīgi nosaka kredītu robežas, respektīvi minimālo un maksimālo aizņēmuma summu. Monni.lv ir svarīgi zināt Tava aizņēmuma summu, lai palīdzētu Tev sašaurināt izvēles iespējas starp kreditoriem, piedāvājot Tev izvēlēties tikai starp kreditoriem, kuri piedāvātās aizņēmumu robežas saskan ar konkrēto summu, kuru Tu vēlies aizņēmties.

  • Aizņēmuma termiņš

Otrais faktors, kas ir tik pat svarīgs, cik aizņēmuma summa, ir laika periods, kurā Tu vēlies atdot savu kredītu. Latvijas tirgū šobrīd ir pieejama vesela jūra dažādu kreditoru, kuru piedāvājumi spēcīgi atšķirās viens no otra. Lai spētu Tev dot vislabāko izvēli starp dažādiem kreditoriem Monni.lv vēlas zināt vai tu plāno atdot savu kredītu nedēļās vai gada laikā, jo no tā ir atkarīgs, kurš kreditors piedāvā visizdevīgākos noteikumus. Vienā gadījumā var būt izdevīgāk atdot kredītu nedēļas laikā, taču cits kreditors var piedāvāt izdevīgākus noteikumus, ja Tu izvēlēsies aizņemties naudu uz ilgāku laiku, piemēram 10-12 mēnešiem.

  • Pirmais kredīts bez maksas

Ir vērts izpētīt, kuri kreditori piedāvā bezprocentu kredītus. Pa cik Latvijas tirgū ir plašs klāsts ar nebanku kreditoriem, kuri vēlas piesaistīt pēc iespējas vairāk kredītņēmējus, ir vairāki kreditori, kuri piedāvā iespēju saņemt pirmo kredītu bez maksas. Tev tas nozīmē iespēju saņemt pirmo kredītu bez procentu maksājumiem. Ja Tu aizņemies pirmo reizi, iespējams, ir vērts izvēlēties kreditoru, kurš Tev piedāvātu ņemt pirmo kredītu bez procentu maksas, kad pienāks laiks atdot savu aizņēmumu.

  • Gada procentu likme

Jeb saīsinājumā GPL. Šis rādītājs ir vissvarīgākais izvēloties kreditoru, jo gada procentu likme norāda kredīta ikgadējos procentus, citiem vārdiem, summa, ko Tev nāksies pārmksāt aizņemoties no konkrētā kreditora. Ir svarīgi izvēlēties kreditoru ar viszemāko ikgadējo procentu likmi, jo tādejādi Tu varēsi aizņemties naudu ilgtermiņā un naudu atmaksājot ietaupīt uz pārmakas procentiem.

  • Kreditora brends

Kreditora brends un atpazīstamība ir svarīgs faktors izvēloties pareizo kreditoru. Lai nodrošinātu, ka Tu izvēlies vislabāko un uzticamāko aizdevēju, ir svarīgi izpētīt konkrēto firmu PIRMS kredīta izņemšanas. Kā jau iepriekš minējām, mūsdienās Latvijas tirgū ir pieejami daudz un dažādi kreditori, tieši tādēļ ir svarīgi izpētīt konkrētā kreditora brendu un atsauksmes par šo brendu, lai varētu ar mierīgu sirdi aizņemties no šī kreditora, zinot, ka nebūs nekādu nepatīkamu pārsteigumu.

  • Soda procenti

Lai arī cik apzinīgi Tu neizvērtētu savas iespējas aizņemoties un naudu, dzīvē notiek neparedzamas situācijas. Tieši tāpēc pirms aizņemšanās ir svarīgi izvērtēt soda procentu apjomu, ja nu Tu pēkšņi nonāc situācijā, kur neesi spējīgs atmaksāt kredītu laikā. Lieli soda procenti var izmaksāt ļoti dārgi un visādi citādi sagādāt Tev daudz galvassāpju, tieši tāpēc der izvērtēt soda procentu apjomu pirms kredīta ņemšanas.

  • Kreditoru darba laiks

Ne visi kreditori strādā brīvdienās, svētku dienās vai vēlās vakara stundās. Šī iemesla pēc, izpēti kreditoru darba laikus, ja zini, ka ātrais aizdevums Tev būs nepieciešams tuvāko stundu vai dienu laikā. Lai nodrošinātu sev visplašākās izvēles iespējas starp dažādiem kredītu devējiem, izvēlies sev piemērotāko kreditoru laicīgi un aizņemies konkrētā kreditora darba laikā.

Jautājumi, ko ir vērts sev uzdot, pirms Tu aizņemies

Pirms kredīta ņemšanas ir svarīgi uzdot sev dažus vērtīgus jautājumus, lai nodrošinātu, ka Tu esi gatavs visām saistībām, kurās Tu iesaistīsies ņemot kredītu pie nebanku kreditoriem. Tu neiegūsi neko vērtīgu akli iesaistoties kredītsaistībās, kuras Tev nav nepieciešamas vai Tu nespēj pildīt. Impulsīvi pieņemt lēmumu par kredītu un neapsvērt visas savas iespējas var Tev radīt vairāk problēmu, nekā palīdzēt. Vislabāk ir apsvērt visus „par” un „pret” pirms tu pieņem finansiāli lielus un nozīmīgus lēmumus. Izvērtē, vai Tu esi apsvēris un uzdevis sev visus svarīgākos jautājumus pirms kredīta ņemšanas. Lai palīdzētu Tev šai procesā, mēs esam izveidojūši pārskatu pār vērtīgākajiem jautājumiem, ko ir vērts uzdot sev, pirms kredīta ņemšanas.

  • Kam Tu vēlies aizņemties?

Tieši kam Tu plāno aizņemties? Tu esi nolēmis ņemt kredītu, lai varētu piepildīt, kādu senu sapni vai mērķi? Vai arī Tu esi nolēmis aizņemties, lai atmaksātu iepriekšēju aizņēmumu? Izvērtēt savu motivāciju aizņēmuma sakarā ir neticami svarīgi. Aizņemties kādam konkrētam mērķim ir viens, taču, ja Tu aizņemies ar mērķi atmaksāt iepriekšējas kredītsaistības, tad der apsvert vai Tu neroc sevi vēl dziļākā bedrē turpinot aizņemties, lai atmaksātu iepriekšējus kredītus. Ja Tu esi apsvēris visus aizņēmuma faktorus, tad atceries rūpīgi izvērtēt aizņēmuma summu, lai paņemtais kredīts spētu segt izmaksas Tavam plānotajam pirkumam. Vai tas ir aizņēmums remontam, ceļojumam vai kādiem citiem neparedzamiem izdevumiem, tad atceries rūpīgi izrēķināt vai Tevis paņemtais aizdevums segs visus nepieciešamos izdevumus, jo savādāk Tu riskē iesaistīt sevi kredītsaistībās, kuras beigu galā nesedz tos izdevumus, kurus Tu biji plānojis.

  • Kā izskatās Tavas finanses?

Agrāk vai vēlāk Tev nāksies atmaksāt kredītu, tāpēc ir svarīgi, lai Tu būtu apsvēris savas iespējas kredītu atmaksāt norunātajā laikā. Apsver visas iespējas, jo ir daudz stāstu, par cilvēkiem, kas aizņemās bezatbildīgi un pēc tam nezin, kā izkulties no parādu bedres. Vai Tev ir iespējas atmaksāt kredītu norunātajā laikā? Vai Tev iespēja atmaksāt kredītu, neradot sev veselu rindu finansiālas dabas problēmu? Vai Tev ir stabili ienākumu avoti? Vai esi pārliecināts, ka Tev nedraud finansiālas grūtības laikā, kad jāatmaksā kredīts? Ir ārkārtīgi svarīgi, lai Tavas finanses būtu spējīgas atmaksāt paņemto kredītu, jo savādāk var nākties pārmaksāt, kad kreditors sāks iekasēt soda procentus vai, sliktākajā gadījumā, iesaistīt kredītpiedzinējus. Atceries rūpīgi izsvērt visus riska faktorus un savas finansiālās iespējas, pirms iesaistīšanās kredītsaistībās.

  • Cik daudz Tev pietrūkst mērķa piepildīšanai?

Šis punkts iet roku rokā ar pirmo punktu. Tikko Tu esi izrēķinājis, cik Tev izmaksās konkrētais produkts vai pakalpojums, kuram Tu vēlies aizņemties, Tev ir jāapsver situācijas kopbilde. Tev ir jāsaprot, cik lieu daļu no nepieciešamā kapitāla Tu esi spējīgs segt ar savām finansēm, cik lielu daļu pirkuma Tu vēlies segt paša spēkiem un cik lielu daļu pirkuma Tu vēlies aizņemties. Tai pat laikā ir jāatceras, cik lielu aizdevumu Tu esi spējīgs atmaksāt paša spēkiem, cik ilgā laikā Tu to vēlies izdarīt un kā tas ietekmēs Tavu finansiālo situāciju. Visi šie punkti Tev ir jāapsver, pirms Tu aizņemies, lai Tu neriskētu nonākt grūtā finansiālajā situācijā, jo Tu izvēlējies aizņemties neapsverot visus „par” un „pret”.