Jautājumi un atbildes

Bezmaksas kredītu salīdzināšana

Atrodi visizdevīgāko kredītu - viegli!

Saņem kredītu rekordīsā laikā

Lai piesaistītu jaunus klientus un līdz ar to spētu izturēt savstarpēju konkurenci, ļoti daudzi privātie kreditori piedāvā bezprocentu jeb bezmaksas kredītus jauniem klientiem. Bet ko īsti nozīmē “Bezprocentu, bezmaksas jeb 0% kredīts”? Ātrie kredīti pēdējo gadu laikā ir kļuvuši arvien populārāki un pieprasījums pēc tiem arvien ir pieaugošs, tieši tāpēc privātie aizdevēji cenšas klientiem piedāvāt dažādus izdevīgus aizdevuma variantus. Interneta un ātro kredītu sakarā bieži vien ir ir sastopami tādi jēdzini kā bezmaksas kredīts, bezprocentu kredīts jeb 0% kredīts.

Ko tas īsti nozīmē?

Savā būtībā šie trīs jēdzieni nozīmē vienu un to pašu – cilvēkam, kas aizņēmies naudu,  kredīta atmakasa termiņa beigās ir jāatmaksā tieši tā pati summa, ko cilvēks ir aizņēmies, bez pārmaksas procentiem. Bezprocentu jeb bezmaksas kredīti nenes peļņu kreditoram, taču šāds biznesa modelis kreditoriem palīdz piesaistīt jaunus klientus, jo praktiski visās privātajās kredītiestādēs bezprocentu kredīts ir pieejams tikai aizņemoties pirmo reizi. Ja vēlēsies pie konkrētā aizdevēja aizņemties atkārtoti, tad Tev atmaksājot kredītu būs jāatmaksā ne tikai kredīta summa, bet arī nauda par aizņēmuma procentiem.

Bezprocentu kredītiem tradicionāli ir ļoti augstas procentu likmes, 100% un pat vairāk gadā, tādēļ piedāvājumi, kur iespējams pirmo reizi aizņemties bez maksas ir ļoti atraktīvi. Lai arī cik labi neizklausītos iespēja aizņemties nepārmaksājot aizņēmuma summu, tad der atcerēties ļoti rūpīgi izvērtēt katra individuālā kreditora piedāvājumu un aizņēmuma noteikumus pirms aizņēmuma veikšanas. Ja Tev ir nepieciešams aizdevums, kurš pārsniedz 300 €, tad var gadīties, ka Tev būs jāapsver cits aizdevuma veids vai aizdevējs. Viens no lielākajiem bezprocentu kredīta trūkumiem ir aizņēmuma summas, kā arī cita veida ierobežojumi no aizdevēja puses. Ir iespējams, ka aizdevējs ir uzstādījis rindu noteikumu, lai būtu iespējams saņemtu pirmo kredītu bez maksas un šie noteikumi padara konkrētā kreditora piedāvājumu mazāk pievilcīgu. Tieši tāpēc vēlreiz atgādinām – atceries, pirms aizņemšanās, rūpīgi izvērtēt katra aizdevēja noteikumus!

Bezprocentu kredīta atmaksa

Tieši tāpat, kā ar jebkura cita veida kredītu, tad arī bezprocentu kredītu ir ļoti svarīgi atmaksāt norunātajā laikā. Atšķirībā no citu veidu kredītiem, bezprocentu kredītu atmaksas termiņu pagarināt lielākajā daļā gadījumu nav iespējams. Ja tas ir iespējams, tad Tev ir jārēķinās, ka kredīts tiks pārvērsts parastā ātrajā kredītā, kuram ir noteikta procentu likme, kura Tev būs jāatmaksā, neskatoties uz to, ka sākumā Tu aizņēmies bezprocentu kredītu. Tas pats notiek arī situācijās, kur privātpersona izvairās no kredīta atmaksas norunātajā laikā, taču jāņem vērā, ka šajos gadījumos personai nāksies ne tikai atmaksāt kredīta procentus, bet arī papildus soda procentus par izvairīšanos no kredītsaistību pildīšanas. Neskatoties uz to vai Tu aizņemies pirmo reizi vai atkārtoti, tad ir svarīgi apsvērt aizdevuma nepieciešamību un Tavas iespējas atmaksāt šo aizdevumu.

Atceries!

Ja pie konrētā kreditora Tu jau vienreiz esi izmantojis savu iespēju saņemt bezprocentu kredītu, tas nenozīmē, ka šī ir bijusi pirmā un pēdējā reize, kad šādu iespēju ir bijis izmantot. Ja Tu esi nonācis pēkšņās finansiālajās grūtībās, kur Tev steidzami jāapmaksā kāds pakalpojums vai steidzami ir nepieciešams iegādāties kādu preci un Tu vēlies šo kredītu saņemt bez procentiem, tad Tev ir jāapsver izvēlēties kāds no kreditoriem, kurš piedāvā bezprocentu aizdevumus un kuru Tu neesi izmantojis iepriekš. Šis ir vienīgais veids kā apiet sistēmu un atkārtoti aizņemties bez maksas jeb ar 0%.

Protams, kā jau visos gadījumos, tad Monni.lv atgādina, ka aizdevuma noteikumi, iemesls, apjoms un spēja kredītu atmaksāt Tev ir rūpīgi jāizvērtē, pirms Tu iesaisties darījumos ar kādu konkrētu kredītiestādi. Ātrie kredīti var būt labs risinājums daudzās dažādās situācijās, taču tā ir Tava atbildība rūpīgi izvērtēt situāciju un pieņemt lēmumu par vai pret ātrā kredīta izņemšanu. Ja Tu esi nonācis finansiālās grūtībās un vēlies saņemt ātro kredītu, lai segtu iepriekšējas kredītsaistības, tad, lai nenonāktu vēl sliktākā finansiālajā stāvoklī, iespējams, labākais risinājums, ko Tev vajadzētu apsvērt ir ātro kredītu konsolidācija vai tā sauktā apvienošana. Vairāk par ātro kredītu konsolidāciju, jeb apvienošanu Tu vari lasīt šeit.

Salīdzini bezprocentu kredītus ar Monni.lv

Situācijas, kad ir nepieciešams ātrais kredīts, var uznākt pēkšņi un neparedzēti, taču tas nenozīmē, ka kredīts nav rūpīgi jāizvērtē. Privātie kreditori bieži reklamējas ar daudz un dažādiem interesantiem piedāvājumiem, taču vienmēr ir jāatceras rūpīgi izlasīt un izvērtēt visus ar kredītu saistītos noteikumus un nosacījumus, lai pēcāk nenāktos šo lēmumu nožēlot. Katrs kreditors piedāvā atšķirīgu kredīta summu, atmaksas termiņu, procentu likmi un citus parametrus, kas var būtiski mainīt kreditora pievilcību, atkarībā no Tavas konkrētās situācijas.

GPL

Piemēram, ja Tu vēlies aizņemties 300€, tad salīdzini un izvērtē, kuri aizdevēji aizdod šo summu, uz cik ilgu laiku ir iespējams aizņemties un vai Tu spēsi atmaksāt šo summu norunātajā laikā, kā arī vai ir iespējams aizņēmties ar 0% un ja nē, tad cik liela ir GPL (gada procentu likme) šim aizdevumam. Ja vēlies uzzināt precīzu GPL  naudas summai, ko vēlies aizņemties, un attiecīgajai kredītu kompānijai, tad to ir iespējams uzzināt konkrētās kompānijas mājas lapā vai sazinoties personīgi ar kredīta kompāniju.

Lai saņemtu, tā saukto, bezmaksas kredītu nepietiek vien ar to, ka Tu esi rūpīgi izpētījis pieejamos kreditorus un izvēlējies sevi izdevīgāko kredīta izsniedzēju. Tieši tāpat, kā saņemot jebkuru citu kredītu, Tev ir jāatbilst visiem kreditora noteiktajiem nosacījumiem. Ir gan noteikti jāņem vērā, ka šie noteikumi var atšķirties starp dažādajiem kredītdevējiem, jo katra iestāde drīkst pati noteikt savus ierobežojumus, taču parasti šie nosacījumi iekļauj tādus faktorus kā:

  • Vecums

Ātrais kredīts pēc Latvijas likumdošanas ir pieejams visiem, pilngadību sasniegušajiem Latvijas pilsoņiem, taču jāatzīst, ka vairākums privāto kreditoru nelabprāt izsniedz aizdevumus personām, kas ir jaunākas par 20 gadu vecumu. Tie kreditoi, kuri pieder LNKA (Latvijas Nebanku Kredītdevēju Asociācija) 2013.gadā vienojās un pieņēma lēmumu ātros kredītus nepiešķirt personām, kas ir jaunākas par 20 gadiem. Tas nozīmē, ka personām 18 un 19 gadu vecumā ir iespēja saņemt ātros kredītus no privātajiem kreditoriem, kas nav LNKA biedri, taču bieži vien tie kreditori, kas nav LNKA biedri neizsniedz bezprocentu kredītus.

Vecuma ierobežojumi skar arī pensijas vecumu sasniegušas personas, jo kredītiestādes visbiežāk ierobežo kredītu izsniegšanas vecumu robežās no 20-75 gadu vecumam. Kredīti personām no 18 un 19 gadiem tiek izsniegti, taču izvēles iespējas starp piedāvātājiem ir krietni mazākas, jo vairums nebanku kreditoru ir noteikuši vecuma robežu kredītiem no 20 gadu vecuma, jo vairums jauniešu 18 un 19 gadu vecumā vēl arvien mācās vai studē, kas, lailākajā daļā gadījumu, nozīmē, ka šīm personām nav stabilu ienākumu un nebanku kreditoriem iesaistīties darījumos ar šīm personām nav īpaši atraktīvi. Ja Tu esi 18-19 gadu vecuma grupā un Tev ir pamatots iemesls ātrā kredīta nepieciešamībai un Tu esi spējīgs šo summu laikā atmaksāt, tad ar Monni.lv izvēlies sev visatbilstošāko kreditoru ar vispiemērotākajiem noteikumiem un aizpildi iesniegumu kredīta saņemšanai. Ja kreditors novērtēs Tevi par spējīgu laikā atmaksāt aizņēmumu, tad kreditors apstiprinās Tavu pieteikumu un Tu varēsi saņemt ātro kredītu.

  • Kredītvēsture

Sabojāta vai negatīva kredītvēsture var ierobežot Tavas iespējas aizņemties. Slikta kredītvēsture parāda bankām un nebanku kreditoriem, ka Tu pagātnē neesi bijis spējīgs laikā atmaksāt savas kredītsaistības un tas var rezultēties, ka kredītiestādes nevēlēsies Tev aizdot naudu, jo pastāv paaugstināts risks, ka Tu šo kredītu neatmaksāsi laikā vai pilnībā izvairīsies no kredīta atmaksāšanas. Kredītvēsture ir rīks, ko kredītu izsniedzēji lieto, lai izvērtētu potenciālos kredītu ņēmējus. Ja Tev ir slikta kredītvēsture, tad tas var nozīmēt, ka kreditori Tev nevēlēsies izsniegt kredītus. Kredītiestādes rūpīgi izvērtē katru kredīta pieteikumu un izvērtē visus riska faktorus, kuri pastāv aizdodot naudu konkrētajai personai. Ja Tu esi sasniedzis pilngadību, Tev ir stabili ikmēneša ienākumi un pozitīva kredītvēsture, tad saņemt kredītu vai bezprocentu kredītu nevajadzētu būt grūtībām.

  • Ienākumi

Taviem ienākumiem ir nosakoša loma tajā vai kredītiestādes gribēs Tev izsniegt kredītu vai nē. Lai sekmīgi varētu saņemt kredītu Tev būs jāpierāda kreditoram, ka Tev ir regulāri ienākumi. Ienākumu apjoms ir ietekmē, cik lielu summu kredītiestāde būs gatava Tev aizdot. Ja Tev ir pusslodzes darbs par kuru saņem 150 € mēnesī, tad var būt grūti pārliecināt kreditoru Tev aizdot 500 € uz 30 dienām.

Viss, protams, ir atkarīgs no katras indviduālās situācijas un to izvērtēs tās kredītiestādes darbinieki, kurā Tu iesniegsi pieteikumu kredītam. Neskatoties uz to vai tu vēlies saņemt bezprocentu kredītu vai vienkārši kādu no ātro kredītu veidiem, tad kreditori vēlas pārliecināties, ka kredīta ņēmējs spēs atmaksāt pilno aizņēmuma summu. Lai pārliecinātos par to, kreditori, pirms kredīta izsniegšanas, izvērtē konkrētās personas ienākumu stāvokli un stabilitāti. Atšķirībā no komercbankām, privātajiem kreditoriem nav nepieciešama izziņa no Valsts ieņēmumu dienesta. Tas nozīmē, ja persona saņem naudu neoficiāli, taču tā parādās personas konta izrakstā, tad šīm personām ir visas iespējas kandidēt uz kredītu. Vai tas būtu bezprocentu, vai arī kādu citu no kredītu veidiem, gan pie banku, gan privātajiem kreditoriem.