Kredīts auto iegādei

Bezmaksas kredītu salīdzināšana

Atrodi visizdevīgāko kredītu - viegli!

Saņem kredītu rekordīsā laikā

Teju katra cilvēka dzīvē pienāk brīdis, kad laiks iegādāties savu pirmo auto vai aizstāt veco darba zirgu ar jaunu, taču visbiežāk šī sapņa īstenošanai vajadzīgo naudas summu nākas aizņemties – noformējot līzingu vai kredītu auto iegādei. Šādus aizdevumus piedāvā gan dažādas bankas, gan privāti kreditori, un patērētājs var izvēlēties iegādāties kā jaunu, tā arī lietotu automašīnu. Lai ari auto līzings aizvien ir populārākais kredīts auto iegādei, nereti šāds kredīta veids tā nosacījumu dēļ nav patērētājam piemērotākais. Piedāvājam iespēju iespēju iepazīties ar abu kredītu īpašībām un nosacījumiem, ļaujot tev izvēlēties sev vispiemērotāko kredīta veidu. Lasi arī: Ilgtermiņa aizdevumi.

Svarīgi atcerēties, ka kredīts auto iegādei nav tas pats, kas kredīts pret ķīlu/auto – šāda kredīta galvenais nosacījums ir ķīla (tavs auto) pret nepieciešamo naudas summu.

Kāda ir būtiskākā atšķirība starp auto kredītu un auto līzingu?

Nozīmīgākā atšķirība starp auto kredītu un auto līzingu ir tāda, ka izvēloties auto kredītu tu uzreiz kļūsi par automašīnas īpašnieku un tev kreditoram būs jāatmaksā aizdotā nauda, kā arī procentu maksājumi, taču der atcerēties, ka tādā gadījumā tavs auto tik un tā tiks ieķīlāts par labu kredīta devējam. Noformējot līzingu, par auto īpašnieku kļūs līzinga devējs un tu kļūsi par auto turētāju, līdz brīdim, kad būsi nomaksājis visu līzinga summu.

Kādi kredīta veidi ir pieejami, izvēloties kredītu auto iegādei?

Auto kredīts

Auto kredīts ir patēriņa kredīta veids, kas piemērots jauna vai lietota auto iegādei. Šis kredīta veids tev sniedz iespēju aizņemties arī salīdzinoši nelielu summu – daži kreditori piedāvā aizņemties sākot no 500 eiro. Nereti, izvēloties noformēt patēriņa kredītu auto iegādei, tev nebūs jāveic pirmā iemaksa, vai arī šī summa būs salīdzinoši zem, kā arī gada procentu likme būs zemāka ne kā auto līzinga gadījumā. Kredīta pluss ir arī tas, ka bankas vai citi kreditori neuzstāda nosacījumu par auto vecumu kredīta nomaksas beigās. Noformējot kredītu auto iegādei tev tiek sniegta iespēja sev piemērotāko auto izvēlēties arī pēc tam, kad kredīts jau ir noformēts (visbiežāk tas jāizdara 30 dienu laikā).

Kredīts auto iegādei tev būtu vispiemērotākais aizdevuma veids, ja tavi ienākumi tev neļauj sakāt pietiekami daudz līdzekļu pirmajai iemaksai, izvēloties auto līzingu. Kredīts piemērots arī tad, ja tev ir svarīgi auto iegūt savā īpašumā uzreiz.

Auto līzings

Auto līzings ir līzinga veids, kuru izvēloties banka iegādāties tevis izvēlēto automašīnu un nodod to tavā īpašumā. Latvijā tiek iedalīts trīs veidos – finanšu, operatīvas un pilna servisa līzings. Atkarībā no tā, kuru līzinga veidu tu izvēlēsies līzinga termiņa beigās tu būsi automašīnu pilnībā izpircis vai arī tev būs iespēja to izpirkt, samaksājot tās atlikušo vērtību. Izvēloties sev piemērotāko līzinga veidu, svarīgi ņemt vērā savu ienākumu apjomu un spējas veikt ikmēneša līzinga maksājums, kā arī automašīnas turēšanas izmaksas un mērķi kādam automašīnu paredzēts lietot.

Finanšu līzings

Finanšu līzings ir kredīta veids, kura laikā tu veiksi ikmēneša līzinga maksājumus, tādā veidā sedzot mašīnas vērtību un procentu maksājumus. Līzinga termiņa beigās tu automašīnu būsi pilnībā izpircis un tā tiks nodota tavā īpašumā (tiks sagatavots pieņemšanas – nodošanas akts un tu varēsi doties uz CSDD un pārreģistrēt automašīnu uz sava vārda). Šis tev būtu vispiemērotākais līzinga veids, ja automašīnu vēlies iegūt savā īpašumā un to lietot ilgi, taču der atcerēties, ka, izvēloties finanšu līzingu, procentu maksājumi nereti ir augstāki kā operatīvā līzinga gadījumā.

Parasti izvēloties finanšu līzingu pirmo iemaksu sastāda 10-20% no automašīnas vērtības, retos gadījumos kreditori var piešķirt aizdevumu līdz 100% no automašīnas vērtības. Šāda līzinga procentu likme tiek sastādīta individuāli, vērā ņemot tevis izvēlētās automašīnas vecumu un tās vērtību, tevis veikto pirmo iemaksu, kā arī tava kredītvēsture, līzinga periods un valūta.

Operatīvais līzings

Operatīvais līzings (tautās dēvēts arī par auto īri) ir līzinga veids, kura laikā kreditors tavā lietošanā nodos tevis izvēlētu automašīnu vai jebkādu citu transporta līdzekli un tev būs jāveic ikmēneša līzinga objekta amortizācijas jeb nolietojuma maksa, neizpērkot automašīnu pilnībā. Līzinga termiņa beigās  tev būs iespēja pārtraukt līgumu ar līzinga kompāniju un automašīna nodot atpakaļ pārdevējam, pagarināt operatīvā līzinga termiņu un turpināt veikt ikmēneša maksājumus vai izmantot izpirkšanas iespēju un atmaksāt iepriekš līgumā atrunāto preces vērtību. Šis tev būs vispiemērotākais līzinga veids, ja tev ir svarīgi pēc iespējas mazāki ik mēneša maksājumi, kā arī vēlies braukt ar pēc iespējas jaunāku automašīnu. Beidzoties līzinga termiņam un nododot automašīnu pārdevējam, tev būs iespēja izvēlēties nākamo automašīnu un noformēt jaunu līzingu.

Tāpat kā izvēloties finanšu līzingu, arī operatīvā līzinga gadījumā pirmā iemaksa sastāda 10-20% no automašīnas vērtības un procentu likme tiek aprēķināta individuāli.

Pilna servisa līzings

Pilna servisa līzings ir līzinga veids, kura laikā tu tāpat kā finanšu līzinga gadījumā savā lietošanā saņem automašīnu, taču tu izmanto arī servisa ērtības līzinga nomaksas laikā. Izvēloties šo līzinga veidu tev nebūs jāuztraucas par automašīnas apdrošināšanu, reģistrāciju un apkopi, piemēram OCTA un KASKO apdrošināšana, transportlīdzekļa nodevas utt. Maksa par šiem pakalpojumiem tiks pieskaitīta taviem ikmēneša maksājumiem. Izvēloties šo līzinga veidu, svarīgi atcerēties, ka šī līzinga ikmēneša maksājumi parasti ir augstāki kā finanšu vai operatīvā līzinga ikmēneša maksājumi.

Parasti auto līzingu iespējams noformēt 1-3 dienu laikā. Pēc tam, kad esi izvēlējies sev piemērotāko banku vai kreditoru, aizpildi līzinga pieteikumu, iesniedz to kreditoram un pāris dienu laikā saņemsi atbildi par finansēšanas noteikumiem, pirmo iemaksu utml. Lai saņemtu līzingu auto iegādei, tev ir jābūt vismaz 18 gadus vecam, kā arī tev jābūt stabiliem ienākumiem (līzinga ikmēneša maksājums nedrīkst pārsniegt 30% no taviem ikmēneša ienākumiem). Svarīgi atcerēties, ka izvēloties līzingu, minimālā aizdevuma summa ir 7000 eiro, nomas perioda beigās auto nedrīkst būt vecāks par 13 gadiem (dažu kreditoru uzstādījums ir auto, kas nav vecāks par 15 gadiem), kā arī KASKO maksājumi ir obligāti.

Izvēloties sev piemērotāko kredītu vai līzingu auto iegādei ņem vērā, ka automašīnas izmaksas sastāda ne tikai ikmēneša kredīta maksājumi, bet arī citas izmaksas, piemēram, auto apkope, degvielas un autostāvvietas izmaksas. Pirms izvēlies aizņemties naudu auto iegādei, apsver savas iespējas kredītu vai līzingu atmaksāt.

Lasi vairāk par Monni.lv atrodajamajiem kredītu veidiem.