Auto kredīts

Bezmaksas kredītu salīdzināšana

Atrodi visizdevīgāko kredītu - viegli!

Saņem kredītu rekordīsā laikā

Auto kredīts ir viens no ilgtermiņa kredītu veidiem, kuru ir iespējams noformēt, ja ir nepieciešams aizņemties lielāku naudas summu. Auto kredītus cilvēki parasti izmanto situācijās, kad ir nepieciešams segt kādus lielākus izdevumus, piemēram, dzīvokļa remontu, sadzīves tehnikas vai auto iegādi. Auto kredīts var būt labs risinājums situācijās, kad nav iespējams izdevumus segt izmantojot personīgās finanses vai arī gluži vienkārši nav iespējas vajadzīgo summu iekrāt paša spēkiem.

Vērtīgi ir atcerēties, ka auto kredīts nav tas pats, kas kredīts automašīnas iegādei. Protams, kredīts var tikt izmantots auto iegādei, taču šajā gadījumā šis jēdziens tiek izmantots lai apzīmētu kredīta noformēšanu ieķīlājot savu auto. Zem apzīmējuma auto kredīts ietilpst vairāki, dažādi jēdzieni un, lai atvieglotu Tev dažādo auto kredītu izprašanu, Monni.lv ir sagatavojis rakstu, lai palīdzētu Tev orientēties pieejamajās iespējās.

Kredīts ieķīlājot auto

Auto kredīts, kur lai aizņemtos naudu, personai ieķīlā savu auto ir viens no ilgtermiņa aizdevumu veidiem. Ilgtermiņa kredītiem parasti ir daudz zemāki procentu maksājumi, nekā ātrajiem kredītiem un tieši tapēc šis aizdevuma tips var būt visizdevīgākais, ja Tev ir nepieciešams aizņemties lielāku naudas summu uz ilgāku laika periodu.

Pluss auto kredītam, kur auto tiek ieķīlāts, ir iespēja automašīnu lietot, kamēr Tu atmaksā kredītu. Auto kredīts ļauj iespēju ātri un ērti aizņemties summu līdz pat 90% no Tavas automašīnas vērtības, tieši tāpēc ir izdevīgāk izvēlēties auto kredītu, ja ir nepieciešams aizņemties vairākus simtus vai pat tūkstošus eiro. Izvēloties ņemt auto kredītu, automašīna tiks izmantota kā ķīla kreditoram, apmaiņā pret nepieciešamo aizņēmuma summu. Respektīvi, Tavs auto būs nodrošinājums kredītdevējam, ka Tu esi spējīgs pildīt kredītsaistības. Tai pat laikā ir jāatceras, ka ja kredītsaistības netiks pildītas laikā, tad kredīta izsniedzējs patur tiesības automašīnu atsavināt. Auto kredīts ir labs risinājums, lai nebūtu nepieciešams pārdot auto, ja ir nepieciešams aizņemties naudu.

Pretstatā citiem kredītu veidiem, auto kredīts ir izdevīgs veids, kā aizņemties, jo ieķīlājot savu auto Tu dod kredītiestādei garantiju, ka tā spēs atgūt aizdoto kredītu jebkurā gadījumā. Tieši tādēļ auto kredītiem un citiem kredītiem ar ķīlu ir zemākas procentu likmes. Kredītu ar ķīlu ir iespējams nokārtot gan bankās, gan nebanku kredītiestādēs, taču bankās šis process parasti aizņem krietni ilgāku laiku. Bankās, lai saņemtu auto kredītu, vai jebkuru citu kredītu apmaiņā pret ķīlu, būs jākārto dažādi dokumenti, kuru izskatīšana pēc tam parasti aizņem vairākas dienas. Nebanku kredītiestādēs šis process ir daudz vienkāršāks, jo kredīta pieteikuma process, lielākajā daļā gadījumu, aizņem vienu darba dienu. Pluss, aizņemoties pie nebanku kreditoriem, ir iespēja kredītu noformēt no mājām, ar interneta starpniecību.

Neskatoties uz to, ka auto kredīts var šķist vislabākais kredīta veids, pirms auto kredīta noformēšanas ir svarīgi atcerēties un izvērtēt dažus, nozīmīgus faktorus:

 • Automašīnas īpašuma tiesības

Viens no svarīgākajiem faktoriem, lai varētu noformēt auto kredītu ir automašīnas īpašuma tiesības. Tev ir jābūt automašīnas oficiālajam īpašniekam, lai varētu ieķīlāt savu auto. Galvenais iemesls tam ir fakts, ka automašīnas īpašumtiesības būs jāpārformē uz kredītiestādi, līdz brīdim, kad Tu atmaksāsi kredītu. Kredītiestāde izsniedz Tev kredītu, ar norunu, ka, ja Tu nespēsi atmaksāt kredītu, tad kredītiestāde būtībā saņem Tavu auto. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi izvērtēt savu finansiālo situāciju, pirms kredīta noformēšanas.

Lielākā daļa nebanku kreditoru ir noteikuši aizdevuma summas lielumu līdz 90% automašīnas vērtības. Tev kā debitoram ir jāatceras, ka neapdomīgi paņemts auto kredīts var nozīmēt ne tikai neērtības saistītas ar auto zaudēšanu, bet arī savas kredītvēstures sabojāšanu un finansiālus zaudējumus. Savā būtībā auto kredīts ir ļoti izdevīgs kredīta veids, jo pocentu likme auto kredītiem parasti ir zemāka, nekā īstermiņa kredītiem. Pats lielākais pluss „nauda pret auto” kredītiem ir, ka neskatoties uz to, ka kredīta atmaksas laikā Tavs auto oficiāli piederēs kreditoram, Tu varēsi izmantot savu auto kā ierasts. Ja Tu spēsi pildīt savas kredītsaistības laikā, tad auto īpašumtiesību pārreģistrēšanai uz kreditora vārdu, nebūs negatīvu seku.

 • Aizdevuma summas lielums

Aizdevuma summas lielums ir jāizvērtē apsverot Tev nepieciešamo naudas summu, kā arī pašas automašīnas vērtību. Ir jāatceras, ka Tev nepieciešamajai naudas summai irjāiekļaujas automašīnas vērtības rāmjos. Iespējamā auto kredīta summas lielums ir atkarīgs no aizdevēja. Visbiežāk kreditori piedāvā aizdot 75%-90% no automašīnas vērtības un tas nozīmē, ja Tava automašīna ir 7000€ vērta, tad maksimālā summa, ko Tu varēsi aizņemties būs zem šiem 7000€, atkarībā no Tevis izvēlēta kreditora. Auto kredīts savā būtībā ir paredzēts lielākām aizdevumu summām un tieši tāpēc ir svarīgi izvērtēt, kam kredīts ir nepieciešams un cik daudz naudas Tev būs nepieciešams aizņemties mērķu piepildīšanai.

 • Citas kredītaistības

Tākā auto kredīts šajā izpratnē ir naudas aizdevums pret auto ķīlu, tad kreditori parasti neuztraucas par citām debitora kredītsaistībām. Auto kredītu ir iespējams noformēt arī ar sliktu kredītvēsturi, jo šajā gadījumā kredītiestāde ir pasargāta no zaudējumiem, jo ja kredīta ņēmējs nebūs spējīgs kredītu atmaksāt, tad kredītiestādei ir tiesības atsavināt personas ieķīlāto auto. Klientam maksātspēja tiks izvērtēta, gluži kā jebkura cita kredīta noformēšanas gadījumā, taču auto kredītu gadījumā noteicošaiz faktors būs automašīnas vērtība, aizdevuma summa un atmaksas termiņš.

Lai varētu saņemt auto kredītu automobīlis drīkst būt ieķīlāts tikai saistībā ar vienu, konkrēto aizdevumu. Respektīvi, Tu nedrīksti vienlaicīgi ieķīlāt savu auto pie vairākiem kreditoriem, lai vienlaicīgi saņemtu vairākus auto kredītus. Kad būsi atmaksājis savu kredītu un atguvis sava auto īpašuma tiesības, tad Tu vari saņemt auto kredītu atkārtoti, ja Tev rodas šāda nepieciešamība.

 • Kredīta papildus izmaksas

Noformējot auto kredītu ir jāreiķinās ne tikai ar kredīta procentu maksājumiem, bet arī citiem, ar kredītu saistītiem, izdevumiem. Auto kredīta noformēšanas gadījumā , parasti, ir jārēķinās ar sekojošajiem papildus izdevumiem: kredīta noformēšanas maksas, CSDD dokumentu pārformēšnanas nodevas, OCTA un KASKO apdrošināšanas polišu izmaksām.

Pārējās kredīta izmaksas būs saistītas konkrēti ar Tev izsniegto kredītu un būs atkarīgas no kredīta summas, ikmēneša maksājumiem un atmaksas termiņa.

Ja Tu esi atradis vairākus kreditorus, bet nevari izvēlēties pie kura ņemt kredītu, tad pieprasi kreditoriem izstrādāt piedāvājumu, kur detalizētāk būs izklāstīti visi līguma nosacījumi, pienākumi un ierobežojumi. Rūpīgi izanalizē visas līgumu detaļas, pirms lēmuma pieņemšanas un līguma parakstīšanas.

Nosacījumi, kurus vērts ņemt vērā, apsverot auto kredītu

Neskatoties uz to, ka saņemt auto kredītu mūsdienās ir iespējams ātri un viegliai, tad ir jāatcerās, ka auto kredīta saņemšanai ir nosacījumi, kuri ir jāņem vērā. Lai varētu saņemt auto kredītu, atceries, ka:

 • Tev ir jābūt Latvijas Republikas pilsonim vai arī iedzīvotājam ar pastāvīgu uzturēšanās atļauju
 • Tev ir jābūt vismaz 18 gadus vecam
 • Tev ir jābūt pilntiesīgajam automašīnas īpašniekam (Tev ir jābūt reģistrētam kā automašīnas īpašniekam, lai varētu šo automobīli ieķīlāt)
 • Tev būs jāsedz CSDD dokumentu pārformēšanas nodeva
 • Tavam auto ir jābūt jaunākam par 20 gadiem
 • Tavam auto ir jābūt izietai tehniskajai apskatei
 • Automašīnai ir jābūt OCTA un KASKO apdrošināšanām
 • Automašīnai ir jābūt pilnībā nomaksātai (nedrīkst būt nenomaksātu līzinga maksājumu, kredītmaksājumu vai citu, ar automobīli saistītu, finansiālu saistību)

Kā notiek auto kredīta noformēšana?

Pats kredīta noformēšanas process var atšķirties, atkarība no tā, pie kura kreditora Tu izvēlēsies noformēt savu kredītu, kā arī tas atkarīgs no tā vai Tu izvēlēsies doties kredītu noformēt personīgi vai darīt to interneta vidē. Ja Tu vēlies iegūt konkrētu informāciju par katru soli auto kredīta noformēšanas procesā, tad Tev būs jākontaktējas ar konkrēto kredītiestādi telefoniski vai personīgi, lai kāds no darbiniekiem varētu Tevi iepazīstināt ar kredīta noformēšanas procesu konkrētajā kredītiestādē. Lielākajā daļā gadījumu, auto kredīta noformēšana internetā notiek šādi:

 • Dodies uz izvēlētā kreditora mājaslapu. Izvēlies aizdevuma summu, aizdevuma termiņu un aizpildi pieteikuma anketu. Anketā būs jānorāda informācija par sevi un savu auto.
 • Kredītiestāde saņems Tavu pieteikumu un izskatīs to. Viss ir atkarīgs no kredītiestādes un konkrētā pieteikuma. Lielākajā daļā gadījumu šis solis kredīta noformēšanas procesā aizņem aptuveni 30-60 minūtes.
 • Ja kredītiestāde apstiprinās Tavu pieteikumu, tad tev būs jāparaksta kredītiestādes izstrādātais līgums. Parasti to ir iespējams izdarīt gan elektroniski, gan personīgi ierodoties kādā no kredītiestādes filiālēm.
 • Tev būs jāpārformē automašīnas īpašumtiesības uz kreditora vārdu. To var izdarīt CSDD un šo dokumentu noformēšana maksā papildus. Izdevumi būs jāsedz Tev.
 • Pēc dokumentu noformēšanas CSDD informēs kreditoru par dokumentu parakstīšanu.
 • Pēc apstiprinājuma saņemšanas no CSDD kreditors pārskaitīs Tev līgumā norunāto naudas summu.
 • Pēc kredīta saņemšanas Tu vari lietot saņemto kredītu tam paredzētajiem mērķiem un lietot savu auto.
 • Pēc kredīta nomaksas Tu atkal saņemsi atpakaļ sava auto īpašumtiesības.

Kredīts auto iegādei jeb līzings

Otrs populārākais veids, ar ko tiek saistīts jēdziens auto kredīts, ir līzings. Šajā izpratnē līzings tiek izmantots, lai iegādātos automašīnu. Ir pieejami 3 dažādu veidu līzingi. Gadījumā, kad persona ir izvēlējusies par labu līzingam, personai ir jāpieņem arī citi lēīzinga ņēmējam ir ne tikai jāizvēlas kredītiestāde, kura piedāvā vislabākos nosacījumus, taču arī to, kuru līzinga veidu persona vēlas noformēt. Tieši tāpat kā ar jebkuru citu kredīta veidu, ir ļoti svarīgi izvērtēt savas finansiālās iespējas, pirms līzinga noformēšanas. Līzinga izmaksas var ļoti atšķirties un šīs atšķirības ietekmē gan izvēlēta auto modeļa vērtība, līzinga tips, atmaksas termiņa ilgums, līzinga procentu maksājumi un citi faktori, kas ir jāizvērtē izejot no katra individuālā piedāvājuma.

Latvijas tirgū ir pieejami trīs auto līzinga tipi – finanšu līzings, pilna servisa līzings un nomas līzings. Ja Tu neesi pārliecināts, kurš līzings tips būtu vispiemērotākais Tavām vajadzībām, tad Tu vari iepazīties ar līzinga veidiem raksta turpinājumā.

Finanšu līzings

Šajā gadījumā auto tiek nodots līzinga ņēmēja lietošanā, taču automašīnas oficiālais īpašnieks, līdz līzinga pilnīgai nomaksai, ir attiecīgā kredītiestāde. Pēc pēdējā maksājuma veikšanas kredīta ņēmējs kļūst par automašīnas īpašnieku. Būtībā klients, veicot ikmēneša maksājumus, izpērk līzinga objektu (automašīnu)un līzinga perioda beigās oficiāli kļūst par līzinga objekta īpašnieku.

Pilna servisa līzings

Pilna servisa līzings ir līzinga veids, kur līzinga ņemējs saņem lietošanā ne tikai līzinga objektu, bet arī izmanto servisa ērtības līzinga nomaksas laikā. Šim līzinga veidam ir priekšrocības, jo pilna servisa līzinga ietvaros līzinga devējs rūpēsies par visiem apdrošināšanas, reģistrācijas un apkopes procesiem. Šie procesi iekļauj, piemēram, OCTA un KASKO apdrošināšanas, ikgadējās transportlīdzekļa nodevas, automašīnas transportāciju no un uz servisiem un citus pakalpojumus. Protams, ir svarīgi atcerēties, ka šie pakalpojumi nav par velti. Līzinga ņēmējs atmaksās visus ar automobīli saistītos izdevumus, taču to varēs darīt pakāpeniski un šie papildus izdevumi vienkārši tiks iekļauti klienta ikmēneša maksājumos. Pilna servisa līzings, parasti, izmaksā dārgāk ikmēneša maksājumos, nekā finanšu un operatīvais līzings, taču tai pat laikā pilna servisa līzings piedāvā daudz un dažādas ērtības. Pēc līzinga nomaksas līzinga ņēmējs būs oficiālais automašīnas īpašnieks un pats personīgi būs atbildīgs par visiem servisa pakalpojumiem.

Operatīvais jeb nomas līzings

Operatīvais līzings atšķiras no finanšu un pilna servisa līzinga ar to, ka līzinga laikā persona neizpērk konkrēto līzinga objektu. Transporta līdzeklis tiek nodots līzinga ņēmēja lietošanā uz noteiktu laika periodu. Šajā laika periodā līzinga ņēmējs izmaksā līzinga objekta amortizācijas jeb nolietojuma maksu. Šī maksa tiks aprēķināta izejot no automašīnas vērtības, līzinga perioda un ikmēneša maksājumu lieluma. Operatīvā līzinga perioda beigās klientam ir iespēja izvēlēties starp 4 dažādām iespējām:

 • Pārtraukt sadarbību ar līzinga kompāniju un atdot preci atpakaļ pārdevējam
 • Pagarināt operatīvā līzinga termiņu un turpināt maksāt ikmēneša nomas maksājumus
 • Izmantot izpirkšanas iespēju un atmaksāt preces atlikušo vērtību (iepriekš norunāta, līgumā dokumentēta vērtība)
 • Nodot izpirkšanas tiesības trešajai personai

Lasi vairāk par kredītiem pret ķīlu.